پپ در صدر پرخرج ترین مربی فوتبال جهان

پپ در صدر پرخرج ترین مربی فوتبال جهان

آفتاب نیوز :

در سه دهه اخیر و طبق آمار های موجود، هیچ مربی ای به اندازه پپ گواردیولا در تیم هایش برای خرید بازیکن هزینه نکرده است.

گواردیولا: 2.04 میلیارد یورو

در آخرین بازار تابستانی، پپ گواردیولا به اولین مربی ای تبدیل شد که بیش از 2000 میلیون یورو در نقل و انتقالات خرج کرده است این نقطه عطفی در فوتبال جهان بود.

سرمربی کاتالان شانزدهمین فصل خود را به عنوان مربی تمام کرد و به طور متوسط سالانه 135 میلیون یورو برای تیم هایش، منچسترسیتی-بایرن مونیخ-و بارسلونا هزینه کرده است.

گواردیولا با پشتوانه سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین لیگ های برتر، بوندسلیگا و اسپانیا و با 2040 میلیون یورو پیشتاز پرخرج ترین مربیان تاریخ است.

ژوزه مورینیو: 1.86 میلیارد یورو

نفر بعدی در لیست، آنتی پپ یعنی ژوزه مورینیو است. اگرچه اکنون او در سطح اول فوتبال کمی دور شده، اما ما در مورد ژوزه مورینیو صحبت می کنیم که توانسته 1860 میلیون یورو برای اضافه شدن بازیکنان جدید در دو دهه اخیر هزینه کند.

مربی پرتغالی این هزینه را در پورتو، چلسی، اینتر، ریال مادرید، دوباره چلسی، منچستریونایتد، تاتنهام و رم داشته است.

کارلو آنچلوتی: 1.69 میلیارد

سومین مربی فهرست، کارلو آنچلوتی است که در تمام دوران مربیگری اش 1690 میلیون یورو برای خرید بازیکن جدید خرج کرده است. او البته قدیمی تر از پپ و مورینیو است و از فصل 1996/97، مربیگری را شروع کرد.

کارلتو در پارما، یوونتوس، میلان، چلسی، پی اس جی، ریال مادرید، بایرن، ناپولی، اورتون و دوباره ریال مادرید سابقه مربیگری دارد.

منبع: خبرگزاری فوتبال ایران 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پپ در صدر پرخرج ترین مربی فوتبال جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پپ در صدر پرخرج ترین مربی فوتبال جهان"، کلیک کنید.