پیام رییس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید

پیام رییس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید

رییس جهاددانشگاهی با انتشار پیامی به مناسبت سال جدید با اشاره به نام گذاری سال جاری با عنوان (جهش تولید با مشارکت مردم) از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، اقدامات این نهاد را برای تحقق شعار سال تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، حسن مسلمی نایینی رییس جهاددانشگاهی پیامی به مناسبت سال جدید منتشر کرد.

متن پیام رییس جهاد دانشگاهی به شرح زیر است؛

فرارسیدن عید نوروز سال 1403 و تقارن آن باماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنم. ازخداوند متعال، سالی سرشاراز معنویت، موفقیت، سلامتی وشادکامی رابرای همه مردم عزیزمان بویژه خالقان و حماسه آفرینان روز های بزرگ در سال گذشته یوم الله روز قدس، یوم الله 22 بهمن و 11 اسفندماه، انتخابات مسیلت دارم. 

رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با اشراف بر امور کشورمان و اطلاع از نیاز کنونی کشورمان شعار سال حاری را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری نمودند. 

تجربه 45 سال انقلاب نشان داد که موفقیت های کشورمان در عرصه های مختلف صنایع دفاعی، هسته ای، سلول های بنیادی، پزشکی، نانو و سیاسی و همچنین ماندگاری نظام و کشورمان برغم توطیه های دشمنان خارجی و دنباله روان داخلی آنها همه با مشارکت مردم انجام گرفته است. 

اما در حال حاضر همچنان در حوزه اقتصاد مشکلات عمده ای داریم و مردم عزیزمان سختی های زیادی را تحمل می کنند. همانطور که ایشان گفتند حل مشکلات اقتصادی به رشد تولید ملی بستگی داشته و لازم است در تولید نیز جهشی صورت گیرد. رکن اصلی برای جهش در تولید، مردم هستند که بایستی بستر لازم را برای آنها برای حضور در میدان اقتصاد و عرصه تولید باز کرد. آنچه تجربه اندک ما نشان می دهد تنها راه جاره حل مشکلات اقتصادی استفاده از توان مردم است.

جهاددانشگاهی بعنوان نهاد مولود انقلاب با پیشینه و سابقه های برجسته و توان بالا در عرصه های مختلف پژوهش و فناوری، فرهنگی، آموزشی، تجاری سازی و با نیرو های بی ادعا، اما توانمند و خلاق در طی سال های جاری برای حضور مردم در عرصه تولید دو اقدام اساسی را انجام داده است.

در حال حاضر جهاددانشگاهی با همت مدیران، پیشکسوتان و جهاد گران عزیز، دارای فناوری های زیادی بوده که لازم است به محصول تبدیل شده و سپس به تولید انبوه و در بازار های داخلی و خارجی عرضه شود.

 در این راستا با استفاده از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران دغدغه مند و دلسوز و مشارکت با آنها اقدام به تولید محصولات مختلف با استفاده از دانش فنی و فناوری های موجود کرده است که منفعت دو طرفه هم برای جهاددانشگاهی و هم سرمایه گذاران دارد.

همچنین دارایی های فیزیکی زیاد و طرح های نیمه تمامی دارد. زمین های بلااستفاده در پارک های خود را در اختیار شرکت های تولیدی دانش بنیان قرار داده تا بتوانند در یک فضای مناسب به تولید محصولات خود بپردازند. همچنین طرح های نیمه تمام خود را با کمک و مشارکت سرمایه گذران تکمیل کرده تا به این صورت دارایی های خود را مولد و ظرفیت های بزرگ مردمی را فعال کند. ان شاءالله امسال براساس توصیه حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب این اقدامات با جدیت و توان بیشتری ادامه خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیام رییس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیام رییس جهاد دانشگاهی به مناسبت آغاز سال جدید"، کلیک کنید.