پیش بینی بیش از 200 تور تهران گردی نوروزی در محدوده حصار ناصری

جشن آغاز فعالیت های نوروزی منطقه 11 به اجرا درآمد:

پیش بینی بیش از 200 تور تهران گردی نوروزی در محدوده حصار ناصری

شهردار منطقه 11 ضمن اشاره به برپایی جشن آغاز فعالیت های نوروزی از پیش بینی بیش از 200 تور رایگان تهران گردی با تعریف چهار مسیر گردشگی، ویژه ایام نوروز در این منطقه مرکزی تهران خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، سیدمحمد موسوی، شهردار منطقه ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن بهار قرآن و بهار طبیعت از پیش بینی بیش از 200 تور رایگان نوروزی در این منطقه خبر داد و گفت: منطقه 11 تهران یکی از مناطق مرکزی این کلانشهر است که با توجه به قرارگرفتن در حصار نصاری از جاذبه های متعدد حوزه گردشگری تاریخی برخوردار است؛ ازاین رو شهرداری منطقه 11 با استفاده از این فرصت، تورهای رایگان تهران گردی برای تعطیلات نوروزی شهروندان تهرانی و مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور طراحی کرده تا بتوانند استفاده بهتری از این ایام ببرند.

موسوی با بیان اینکه چهار مسیر گردشگری برای اجرای این تورها تعریف شده، افزود: این تورها را که شامل «گذر هنر و فلسفه» (بازدید از تیاتر شهر، موسسه حکمت و فلسفه و کوچه لولاگر)، «گذر حسن آباد» (میدان حسن آباد، موزه ثبت احوال، موزه مقدم و موزه قرآن کریم)، «گذر ولیعصر» (خانه مینایی، حمام تاریخی انصاری، خانه امیربهادر) و «گذر راه آهن» (میدان و ایستگاه مجموعه راه آهن، قهوه خانه آذری، خانه فروغ و خانه انیس الدوله) می باشند، همه روزه به مدت 15 روز از 28 اسفندماه تا 13 فروردین در دو نوبت صبح و عصر به سرپرستی کارشناسان مجرب تهران شناس به اجرا درخواهند آمد.

وی ضمن اشاره به برپایی غرفه های اطلاع رسانی گردشگری منطقه بیان کرد: پنج غرفه گردشگری از 28 اسفندماه تا 13 فروردین در نقاط پرتردد منطقه شامل بوستان دانشجو، میدان منیریه، میدان حسن آباد، میدان راه آهن و میدان قزوین برپا می شود که این غرفه ها از ساعت 9 صبح تا 17 به ارایه خدماتی نظیر توزیع نقشه معرفی فضاهای گردشگری مناطق 22گانه شهر تهران و معرفی و ثبت نام تورها و مسیرهای گردشگری منطقه 11، همچنین اهدای کتاب به کودکان خواهند پرداخت.

شهردار منطقه 11 همچنین توضیح داد: از دیگر برنامه های ستاد گردشگری منطقه 11، تور گردشگری روزه اولی ها، تور دهه هشتادی ها و تور معلولان و سالمندان است که از 3 تا 23 فروردین با بازدید از اماکن گردشگری منطقه به اجرا درمی آید؛ همچنین مسابقه عکاسی خانوادگی با موضوع عید و ماه مبارک رمضان در دست اجراست که از طریق صفحات مجازی دراختیار منطقه برگزار خواهد شد و به برندگان جوایزی نیز اهدا می شود.

وی در پایان از برپایی جشن آغاز فعالیت های نوروزی این منطقه خبر داد و گفت: این جشن با دو خودروی ایسوزو که بادکنک آرایی و گل آرایی شده بودند، روز جمعه، 25 اسفند از ساعت 13 در منطقه 11 آغاز شد و با حرکت به سمت بوستان لاله تا ساعت 20 ادامه داشت و طی آن گروه های مختلف هنری نظیر اقوام (کرد، شمالی، لر، ترک و…)، عروسک شخصیت های شاهنامه (سهراب، زال و رستم)، نقاله خوانی، عروسک های المان های نوروزی و… به اجرای حرکات نمایشی با هدف ایجاد شور و نشاط ویژه سال نو پرداختند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بیش از 200 تور تهران گردی نوروزی در محدوده حصار ناصری" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بیش از 200 تور تهران گردی نوروزی در محدوده حصار ناصری"، کلیک کنید.