پیش بینی قیمت دلار 8 فروردین 1403/ ترمز دلار کشیده شد؟

به گزارش خبرگزاری تیتروز، با وجود آغاز به کار رسمی بازارها از پنجم فروردین ماه، معاملات نقدی ارز در بازار آزاد هنوز آغاز نشده و فعلا قیمت تنها در معاملات پشت خطی تعیین و اعلام می شود. بازاری که عموما بر مدار خواست افزایشی های بازار ارز می چرخد و تلاش می کند قیمت دلار را در زمان بازگشایی نقدی، با جهش مواجه کند.

طی روزهای اخیر هم قیمت دلار اعلامی از همین کانال اعلام شده است. قیمتی که دلار در معاملات پشت خطی بر اساس آن معامله می شد از ابتدای هفته در آستانه ورود به کانال دوم کریدور ششم حرکت کرده بود. با این حال اما روز سه شنبه قیمت دلار در مسیر نزولی حرکت کرد و این رقم به سقوط تا کف کریدور ششم نزدیک شد.

پیش بینی قیمت دلار

به نظر می رسد با نزدیک شدن به موعد بازگشایی رسمی معاملات نقدی در بازارها، بازارساز نیز با جدیت بیشتری وارد میدان مدیریت قیمت ارز شده و توانسته است اعداد و ارقام بازار ارز را در کنترل خود درآورد. به نظر می رسد در صورتی که رخداد ویژه ای در راه نباشد، بازارساز بتواند تا روز بازگشایی بازارها در چهاردهم فروردین، قیمت دلار را از کریدور ششم برهاند و در سقف کریدور 50 هزار تومانی قرار دهد.

سجاد بوربور، کارشناس بازار ارز، درخصوص سرنوشت قیمت دلار در سال 1403 گفته است: واقعیت این است که ارزش دلار روی کاغذ 53 هزار تومان است نه بیشتر! البته بازار می تواند با هیجان به 60 هزار تومان هم برسد، اما ارزش ذاتی همان 53 هزار تومان است. او در گفت وگو با اقتصاد 24 اظهار کرده است: اگر بازار هیجان زده نمی شد قیمت در همان حدود باید ثابت می ماند، چون نقدینگی که سوخت حرکت دلار است تکان نخورده، پس قرار نیست که نرخ دلار افزایش یابد.

قیمت دلار 7 فروردین 1403

قیمت اسکناس دلار سه شنبه 7 فروردین 1403 در مرکز مبادله ایران بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه روی رقم 43 هزار و 472 تومان ثابت ماند. قیمت حواله دلار نیز در این مرکز بدون تغییر بود و رقم 40 هزار و 552 تومان را ثبت کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد در این روز با کاهش مواجه بود و به رقم 65 هزار و 750 تومان رسید. قیمت اسکناس یورو و حواله یورو در مرکز مبادله اما افزایشی بود و به ترتیب ارقام 47 هزار و 129 تومان و 43 هزار و 948 تومان را ثبت کرد.

قیمت درهم امارات اما در بازار آزاد روز سه شنبه رشد کرد و به 16 هزار و 500 تومان رسید. قیمت اسکناس و حواله درهم اما در مرکز مبادله نسبت به روز گذشته ثابت ماند و به ترتیب ارقام 11 هزار و 837 تومان و 11 هزار و 42 تومان را ثبت کرد.

قیمت پوند انگلیس هم روز سه شنبه به 76 هزار و 550 تومان در بازار آزاد رسید. قیمت لیر ترکیه نیز در این روز در بازار آزاد 1880 تومان بود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 8 فروردین 1403/ ترمز دلار کشیده شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 8 فروردین 1403/ ترمز دلار کشیده شد؟"، کلیک کنید.