چرا صبح ها لاغرتر از بقیه ساعت های روز هستیم؟/ سه شنبه بهترین روز برای وزن کشی

فرهاد طالبیان: برخی معتقدند روز سه شنبه مناسب ترین زمان برای وزن کردن خود است؛ زیرا وسط هفته بهترین موقعیت است تا ببینید از اواخر هفته گذشته تا اواسط هفته جاری با خود چه کرده اید و بر اساس آن برنامه ورزش و تغذیه خود را تنظیم کنید.

اگر یک شبه احساس کردید دچار اضافه وزن شده اید، نگران نباشید؛ این افزایش وزن ناگهانی ممکن است ناشی از نفخ یا احتباس آب باشد که مربوط به خوردن غذاهای پر سدیم، بی تحرکی طولانی، تغییرات هورمونی و سندرم پیش از قاعدگی (PMS) [در خانم ها] است. ابتلا به یبوست نیز می تواند در افزایش وزن ناگهانی نقش داشته باشد.

وقتی اول صبح خود را در آینه نگاه می کنید، شکمی را می بینید که صاف تر از هر زمان دیگری در طول روز است. دلیل این اتفاق این است که در طول خواب شبانه انگار روزه بوده اید و طی این چند ساعت تمام مواد غذایی هضم شده اند و هیچ دلیلی برای نفخ یا باد کردن شکم وجود ندارد.

هم چنین بدن در طول شب، بحتی اگر ادرار و تعریقی هم وجود نداشته باشد، آب زیادی را از دست می دهد. این عوامل در ایجاد ظاهر لاغرتر و کاهش وزن در ابتدای روز تاثیر دارند.

این آب از طریق پوست، تنفس و عملکردهایی مانند پمپاژ خون و اکسیژن رسانی به اندام های داخلی از دست می رود. در واقع 80 درصد کاهش وزن صبحگاهی به همین دلیل است.

منابع: livestrong ، consumerreports

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا صبح ها لاغرتر از بقیه ساعت های روز هستیم؟/ سه شنبه بهترین روز برای وزن کشی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا صبح ها لاغرتر از بقیه ساعت های روز هستیم؟/ سه شنبه بهترین روز برای وزن کشی"، کلیک کنید.