چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟

به گزارش تیتروز،اولین حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، روز یکشنبه (13 اسفند) برگزار شد. بدین ترتیب مقرر شد در این مرحله از حراج، ربع سکه طلا با ضرب سال 1386 عرضه شود. متقاضیان باید با در نظر گرفتن قیمت پیشنهادی خود به علاوه هزینه های عملیاتی مربوطه و متناسب با تعداد درخواستی، اقدام به واریز وجه و شارژ کیف پول خود می کردند.

تیتروز در گزارشی نوشت:البته قرار بود حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت 12 آغاز شود؛ اما اینطور که از سوی مرکز اعلام شد، به دلیل تقاضای گسترده، این سایت دچار اختلال شده و برای همه متقاضیان در دسترس نبود. هرچند سخنگوی مرکز مبادله اعلام کرد حراج بعدی نیز چهارشنبه 16 اسفند انجام خواهد شد تا کسانی که در این حراج موفق به خرید نشدند، این فرصت برایشان فراهم شود.

از طرف دیگر در اطلاعیه ای که از سوی مرکز مبادله منتشر شده بود، نوشته بود که وجه پرداخت شده توسط متقاضیان خریدی که در حراج برنده نشده اند، به کیف پول آنان عودت داده خواهد شد و متقاضی در هر زمان می تواند موجودی کیف پول را برداشت کند.

با وجود این روز گذشته چند نفر از مخاطبان تماس گرفته و از این موضوع گلایه داشتند که چرا امکان استرداد وجه برایشان مقدور نیست. این در حالی است که در اطلاعیه های مرکز مبادله آمده بود که در صورت برنده نشدن افراد، پولشان در کیف پول قرار می گیرد و متقاضیان از این بابت شکایت داشتند که چرا با گذشت یک روز از زمان برگزاری حراج، همچنان امکان دریافت وجه خود را ندارند.

مشکلات فنی، مانع استرداد وجه متقاضیان شد

به دنبال اعتراض متقاضیان، مرکز مبادله روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: «ضمن عرض پوزش از متقاضیان استرداد وجه از سامانه معاملات به دلیل مشکلات فنی پیش آمده، به اطلاع می رساند، به زودی قابلیت استرداد وجه در این سامانه فعال خواهد شد و متقاضیان هیچ نگرانی بابت دریافت وجوه خود نداشته باشند.»

البته در این اطلاعیه آمده آن گروه از متقاضیان که خواهان شرکت در دومین حراج سکه طلای این مرکز هستند، می توانند مبالغ خود را در کیف پول نگه دارند.

همچنین صبح امروز در نهایت مرکز مبادله ارز و طلا اعلام کرد: مبالغ واریزشده توسط شما در حراج شماره 1 که صرف خرید نشده است، در حال حاضر قابل برداشت بوده و در صورت ثبت درخواست استرداد، به حساب مورد استفاده شما هنگام واریز عودت داده می شود.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا پول کسانی که در حراج سکه برنده نشدند، با تاخیر برگردانده شد؟"، کلیک کنید.