چند کشور اروپایی سفرای ایران را احضار کردند

به گزارش تیتروز، در واکنش به حمله تلافی جویانه ایران به مواضع رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، فرانسه و بلژیک سفرای ایران را احضار کردند.

وزیر خارجه جمهوری چک در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد: «امروز تصمیم گرفتم سفیر ایران را احضار کنم.» او همچنین مدعی شد که ایران «با حمله به اسراییل، تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است.»

این در حالی است که حمله اخیر ایران به مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی در پاسخ به جنایت اسراییل در حمله به کنسولگری ایران در دمشق صورت گرفت؛ حمله ای که هفت مستشار نظامی ایران را به شهادت رساند.

به گزارش تیتروز، جمهوری چک به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو، یکی از متحدان دیرینه رژیم صهیونیستی و اقداماتش در منطقه است و وزیر خارجه این کشور نیز در پیام اخیر خود ایران را به «در خطر انداختن وضعیت امنیتی منطقه» متهم کرد!

وزارت خارجه فرانسه نیز در بیانیه ای با بیان اینکه پاریس سعی دارد در همکاری با شرکای خود تنش ها را کاهش دهد، اعلام کرد با احضار سفیر تهران، حمله ایران به اسراییل را با شدیدترین لحن محکوم کرده است.

علاوه بر این، وزیر خارجه بلژیک هم ضمن احضار سفیر ایران در این کشور، در بیانیه ای ادعا کرد: «این حمله ثبات و جان مردم منطقه را به خطر انداخته و صلح را دست نیافتنی تر می کند. از همه طرفین می خواهم که بیشترین میزان خویشتن داری را از خود نشان دهند.»

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چند کشور اروپایی سفرای ایران را احضار کردند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چند کشور اروپایی سفرای ایران را احضار کردند"، کلیک کنید.