کاهش مصرف انرژی در مبدل های الکتریکی با استفاده از هوش مصنوعی

توسط دانش بنیان ها محقق شد؛

کاهش مصرف انرژی در مبدل های الکتریکی با استفاده از هوش مصنوعی

استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی برای مدیریت مصرف انرژی در مبدل های انرژی الکتریکی دستاورد جدیدی است که توسط یک شرکت دانش بنیان محقق شده است.

احسان تفضلی مدیر فروش یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه هوش مصنوعی در گفت وگو با خبرنگار تیتروز گفت: شرکت ما به عنوان بزرگترین طراح و تولیدکننده مبدل های انرژی الکتریکی در ایران فعالیت می کند. سیستم های تغذیه مخابراتی، ماژول های مبدل انرژی التریکی، انرژی تجدیدپذیر، بهینه سازی مصرف انرژی، باتری و کابینت باتری از محصولات مهم این شرکت دانش بنیان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این شرکت در حوزه مهندسی الکترونیک، طراحی وساخت تجهیزات مبدل انرژی از سال 74 فعالیت خود را آغاز کرده است افزود: در حال حاضر با داشتن 900 پرسنل به عنوان بزرگترین شرکت دانش بنیان در استان خراسان رضوی فعالیت می کند.

تفضلی درباره کاربرد این مبدل در صنایع مختلف گفت: این مبدل ها در صنایع پتروشیمی، نیروگاه ها، نفت و گاز، صداسیما صنایع ریلی و نیروگاه ها و در قسمت مخابراتی تجهیزات تغذیه ای کاربرد دارد.

وی در ادامه درباره مزایای این محصولات نسبت به نمونه خارجی ادامه داد: در دسترس بودن محصولات برای مصرف کننده نسبت به نمونه خارجی، خدمات پس از فروش و سفارشی سازی محصولات از جمله مزایای استفاده از این محصولات دانش بنیان داخلی است. از سوی دیگر با ایجاد فضای نوآورانه توانسته ایم با محصولات خارجی رقابت کنیم و موجب صرفه جویی ارزی شویم. 

تفضلی خاطرنشان کرد: اشتغال زایی در این شرکت دانش بنیان از دیگر مزایای مهم این شرکت دانش بنیان رتبه یک است که توانسته با به کارگیری 900 نفر از جوانان فعال این حوزه گام بلندی در جهت رشد و ارتقاء کشور بردارد.

وی در ادامه با اشاره به پررنگ شدن استفاده از هوش مصنوعی در صنایع افزود: ما نیز از این فناوری دور نمانده ایم و سعی کردیم بتوانیم محصولات خود را در این  ارتقاء دهیم. بنابراین در زمینه مدیریت انرژی محصولاتی ارایه کردیم که در مرحله تولید تا انتقال و مصرف انرژی با استفاده از هوش مصنوعی بازدهی سیستم ها را افزایش می دهد.

تفضلی در ادامه با اشاره به اینکه دغدغه بشر مدیریت مصرف انرژی است بیان کرد: در حوزه فناوری بهینه سازی و ذخیره انرژی در حوزه منابع تجدیدپذیر که هر کدام سند راهبردی دارد و مشخص شده است که تا سال2030 به چه نقطه ای باید برسیم تا در حوزه فناورانه یونیکورن فعال حوزه انرژی و انتخاب اول مشتریان باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش مصرف انرژی در مبدل های الکتریکی با استفاده از هوش مصنوعی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش مصرف انرژی در مبدل های الکتریکی با استفاده از هوش مصنوعی"، کلیک کنید.