کره شمالی هرگونه نشست با ژاپن را رد کرد/توکیو در امور ما دخالت نکند

خبرگزاری رسمی کره شمالی از قول وزیر امور خارجه این کشور گزارش کرد، پیونگ یانگ تمایلی برای گفت وگو با ژاپن ندارد.

به گزارش تیتروز، فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن گفته که می خواهد با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بدون هیچ شرطی دیدار کند و شخصا بر تلاش ها برای برگزاری نخستین نشستی اینچنینی بین رهبران دو کشور پس از 20 سال که با هدف کاهش تنش ها خواهد بود، نظارت دارد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، اما چو سون هویی، وزیر خارجه کره شمالی گفته که این کشور تمایلی برای چنین نشستی با ژاپن ندارد و هرگونه مذاکره ای را رد می کند.

وی ادامه داد، پیونگ یانگ هیچ تمایلی برای کمک به حل مساله ژاپنی های ربوده شده ندارد. کره شمالی به هرگونه مداخله توکیو در حاکمیت خود واکنشی سخت می دهد.

وزیر خارجه کره شمالی همچنین با اشاره به نخست وزیر ژاپن گفت: نمی توانم بفهمم که او چطور به مساله ای که نمی تواند آن را حل و فصل کند، به این شکل اصرار می ورزد.

پیونگ یانگ در سال 2002 ربوده شدن چند دهه قبل 13 شهروند ژاپنی را تایید کرد. پنج تن از این افراد و خانواده هایشان بعدا در ژاپن با یکدیگر ملاقات کردند و گفتند که بقیه مردند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد که سفیر این کشور در چین نیز گفته که هیچ نشستی در هیچ سطحی با توکیو برگزار نمی شود.

این اظهارات از سوی مقام های کره شمالی در حالی مطرح شده که کیم یو جونگ، خواهر رهبری این کشور پیشتر گفته بود که تنها در صورتی از مذاکرات استقبال خواهد کرد که ژاپن آماده شروع جدیدی بدون «بازگشت به گذشته» باشد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کره شمالی هرگونه نشست با ژاپن را رد کرد/توکیو در امور ما دخالت نکند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کره شمالی هرگونه نشست با ژاپن را رد کرد/توکیو در امور ما دخالت نکند"، کلیک کنید.