کشف مقبره ای با دیوارنگاره های رنگین در مصر

باستان شناسان با کاوش در مصر بقایای به جای مانده از نوعی مقبره باستانی معروف به «مصطبه» به همراه دیوارنگاره های چشمگیر کشف کردند.

به گزارش تیتروز، باستان شناسان با کاوش در میانه هرم های باستانی «دهشور» بار دیگر به یک اکتشاف مهم دستیافتند و بقایای یک «مصطبه» به همراه دیوارنگاره های خیره کننده را کشف کردند.

«انشنت اوریجینز» نوشت، کاوش گروهی از باستان شناسان آلمانی و مصری به کشف یک «مصطبه» و نقاشی های دیواری متعلق به دوران «پادشاهی کهن» منجر شد که اطلاعات دقیقی درباره زندگی روزمره و اعمال معنوی تمدن مصر باستان ارایه می کند.

«دهشور» یک محوطه باستانی مملو از سازه های هرمی است که در شمال مصر و درست در جنوب «سقاره» در امتداد ساحل غربی رود نیل واقع شده است. «دهشور» که همچون سایر مکان های باستانی از جمله بوصیر، ابورواش  و اهرام جیزه، بخشی از منطقه «ممفیس» است، در سال 1979 میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شد.

محوطه «دهشور» بیشتر به دلیل این مکان به دلیل وجود دو اهرام به جای مانده از دودمان چهارم مصر باستان که توسط فرعون «سنفرو»(2575–2551 قبل از میلاد) ساخته شده است، مشهور شده است. معروف ترین هرم این محوطه «هرم خمیده» است به دلیل طراحی شیب خاص مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس بیانیه وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر، سازه ای که اخیرا در این مکان کشف شده است، بخشی از گورستان وسیع مردم «دهشور» در زمان «پادشاهی کهن» بوده است  و شواهد اولیه آن در ابتدا در سال 2002 میلادی با مشارکت دانشگاه برلین کشف شده است.

به گفته باستان شناسان نقاشی های منحصر به فرد و دقیقی که در این «مصطبه»کشف شده است، فعالیت های روزمره مانند برداشت غلات، کشتیرانی در رود نیل، صحنه هایی از بازار و پیشکش های مراسم های مذهبی را نشان می دهد.

«مصطبه» نوعی مقبره باستانی است که در مصر باستان با شکل مستطیل، دیوارهای شیبدار و سقفی مسطح و معمولاً از آجر یا سنگ گل ساخته می شد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف مقبره ای با دیوارنگاره های رنگین در مصر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف مقبره ای با دیوارنگاره های رنگین در مصر"، کلیک کنید.