کنعانی: ایران برخورد پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد

کنعانی: ایران برخورد پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: آنچه ما در دانشگاه های آمریکا به صورت ویژه شاهدیم، نشان دهنده بیداری افکار عمومی جهان درباره فلسطین و جنایت های رژیم جنایت کار اسراییل با حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است. ایران با برخورد خشن و پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد و آن را مردود می داند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، امروز در نشست خبری که در محل ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (اکسپو 2024) برگزار شد، اظهار کرد: خلیج فارس بخشی از هویت انکارناپذیر تاریخی و فرهنگی مشترک منطقه است.

وی با بیان اینکه منطقه خلیج فارس بخشی مهم از سیاست همسایگی ایران است، اظهار کرد: تقویت روابط با همه کشورهای حوزه خلیج فارس را مهم ترین عامل ثبات و امنیت و آرامش در این منطقه راهبردی می دانیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه، بیان کرد: ایران همواره منادی تحکیم پیوندهای دوستی و برادری در منطقه خلیج فارس بوده و بر این باور بوده است که کشورهای منطقه توانایی لازم را برای توسعه پایدار و شکوفایی داشته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین روز معلم را تبریک گفت و یاد استاد شهید مطهری را گرامی داشت.

کنعانی همچنین از برگزاری ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران به عنوان نماد اراده جدی کشور برای توسعه سیاسی و ایفای نقش موثر و هم افزا در منطقه یاد کرد و گفت: این نمایشگاه بزرگ نشان دهنده رویکرد سیاسی سازنده ایران در کنار تقویت همکاری های تجاری و اقتصادی است.

کنعانی ضمن ارایه توضیحاتی درباره نحوه برگزاری نمایشگاه و روند مقدمات یاد شده، اظهار کرد: ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران با همکاری نزدیک وزارت امور خارجه و صمت برگزار شد.

وی با بیان اینکه مقام های عالی بیش از 24 کشور در سطوح مختلف و 2 هزار تاجر منتخب از کشورهای مختلف در این نمایشگاه حضور یافتند، اظهار کرد: نمایندگان تجاری بیش از 100 کشور در این نمایشگاه که در هفت گروه کالایی برگزار می شود، حضور دارند.

به گفته کنعانی، این نمایشگاه فرصت خوبی را برای علاقه مندان خارجی به کالاهای ایران فراهم کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه انتظار داریم میزان قراردادهای بسته شده در این نمایشگاه میان تاجران ایران و خارجی بسیار بیشتر از میزان قراردادهای نمایشگاه گذشته باشد، اضافه کرد: دیدارهایی با مقام های 22 کشور شرکت کننده در این نمایشگاه انجام شده است.

کنعانی با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه بزرگ، نشان دهنده هم افزایی و همکاری خوب میان دستگاه های مختلف کشور است، عنوان کرد: این هم افزایی و هماهنگی پیشتر در هماهنگی عرصه و میدان در موضوع واکنش به اقدام جنایت کارانه رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در دمشق نیز مشاهده شده بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه آنچه ما در دانشگاه های آمریکا به صورت ویژه شاهدیم، نشان دهنده بیداری افکار عمومی جهان درباره فلسطین و جنایت های رژیم جنایت کار اسراییل با حمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی است، گفت: افکار عمومی و عدالت اندیشان جهان تداوم جنایت علیه فلسطین و حمایت آمریکا از آن را بیش از این تحمل نمی کنند و با سرکوب خسونت بار نمی توان صدای اعتراض معترضان را خاموش کرد.

کنعانی، تاکید کرد: ایران برخورد خشن و پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد و آن را مردود می داند.

وی با اشاره به اینکه برخوردهای خشونت آمیز با دانشجویان باید متوقف شود و این روند نشان دهنده بی توجهی آمریکا به موضوع حقوق بشر است، بیان کرد: دنیا به ویژه کشورهای حامی رژیم صهیونیستی باید به صدای اعتراض ها در دانشگاه های کشورهای مختلف توجه کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه روابط و مناسبات دوجانبه ایران و عربستان در مسیر درست و طبیعی پیش می رود، اظهار کرد: گفت وگوها در سطوح مختلف به ویژه در دو سطح اقتصادی و سیاسی ادامه دارد.

کنعانی با اشاره به اینکه حضور هییت اقتصادی عربستان در نمایشگاه توانمندی های صادراتی نشان دهنده نگاه ریاض به توسعه روابط اقتصادی با ایران است، بیان کرد: همزمان هییت وزارتی ایران به سرپرستی خاندوزی و هییت شامل رییس کل بانک مرکزی و هییت دیپلماسی اقتصادی به ریاست صفری برای شرکت در نشست توسعه بانک اسلامی در عربستان حضور دارند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی سفر به روسیه در چارچوب دوازدهمین اجلاس مقام های عالی امنیتی کشورها صورت گرفت، گفت: ایران همواره از فرصت نشست های چندجانبه برای تبیین دیدگاه های خود به ویژه در زمینه های امنیتی منطقه ای و بین المللی استفاده کرده است.

کنعانی با بیان اینکه موضوع های متنوعی از جمله امنیت سایبری در گفت وگوهای هییت ایرانی مطرح شدند که مهم ترین آن ها مسیله فلسطین است، اظهار کرد: امنیت سایبری موضوع دارای اولویت هییت ایرانی بود.

 

در حال بروزرسانی…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: ایران برخورد پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: ایران برخورد پلیسی با دانشجویان را در دانشگاه های آمریکا نمی پذیرد"، کلیک کنید.