کنعانی: با اقدامات پلیسی صدای دانشجویان معترض خاموش نمی شود

به گزارش تیتروز به نقل از تیتروز ناصر کنعانی در این نشست که در سالن خلیج فارس تالار ایران در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، فرا رسیدن روز خلیج فارس را گرامی داشت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در ابتدای نشست خود فرارسیدن روز معلم را تبریک و یاد شهید مطهری را گرامی داشت.

ایران در کنار عزم سیاسی برای گسترش ارتباطات به توسعه پایدار اقتصادی توجه جدی دارد

وی با اشاره به برگزاری ششمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران« اکسپو 2024 » با حضور بازرگانان از کشورهای مختلف در تهران گفت: این نشان می دهد که ایران در کنار عزم سیاسی برای گسترش ارتباطات به توسعه پایدار اقتصادی و تقویت مناسبات سازنده با کشورهای مختلف در این حوزه توجه جدی دارد.

کنعانی با بیان این که کلید برگزاری این نمایشگاه  از  هفت ماه پیش با همکاری نزدیک وزارت خانه های صمت و خارجه و همچنین  سازمان توسعه و تجارت زده شد، اظهار کرد: مقامات عالی  بیش از 24 کشور در این نمایشگاه حضور دارند .

2 هزار بازرگان در نمایشگاه اکسپو 2024 مشارکت کرده اند

وی با بیان این  2 هزار بازرگان در این نمایشگاه مشارکت کرده اند، گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی است که بازرگانان و علاقه مندان با تولیدات ایران آشنا شوند و قراردادهای لازم برای تهیه کالاهای ایرانی بین تولیدکنندگان ایرانی و بازرگانان شرکت کننده در این نمایشگاه منعقد شود.

با اقدامات پلیسی و سیاست های خشن نمی توان صدای دانشجویان معترض را خاموش کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخشی دیگر از صحبت های خود در پاسخ به سوالی در مورد اعتراضات اخیر دانشجویی در آمریکا گفت: این اعتراضات نشان دهنده بیداری جامعه جهانی و افکار عمومی دنیا نسبت به مسیله فلسطین است.

وی افزود: با اقدامات پلیسی و سیاست های خشن نمی توان صدای این معترضان را خاموش کرد.

کنعانی ادامه داد: وزارت خارجه ایران برخورد خشن و پلیسی با فضای دانشگاه ها و مطالبات دانشجویی در آمریکا را به هیچ وجه نمی پذیرد و معتقد است که با سیاست های خشن و پلیسی نمی توان صدای دانشجویان و مطالبات برحق افکار عمومی جهان در محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی را خاموش کرد.

ایران و عربستان در کنار گسترش همکاری های سیاسی به گسترش همکاری های اقتصادی نیز توجه دارند

کنعانی در بخشی دیگر از صحبت های خود با بیان این که ایران و عربستان در کنار گسترش همکاری های سیاسی به گسترش همکاری های اقتصادی  بین دو کشور نیز توجه دارند ، گفت: در حال حاضر 2 هیات دولتی جمهوری اسلامی ایران در دو سطح و به دو منظور در ریاض به سر می برند . هیاتی به ریاست آقای خاندوزی وزیر اقتصاد برای مشارکت در اجلاس بانک توسعه اسلامی به ریاض سفر کرده اند و در این هیات آقای فرزین رییس بانک مرکزی نیز حضور دارند.

وی همچنین گفت: معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه نیز به منظور شرکت در اجلاس منطقه ای به ریاض سفر کرده است.

گفت وگوها، تماس ها و تبادل پیام های دیپلماتیک در ارتباط با رفع تحریم ها به روش های مقتضی ادامه دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از صحبت های خود در ارتباط با موضوع گفت وگوها برای رفع تحریم ها و این که آیا در جریان سفر اخیر آقای احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی به روسیه در این ارتباط رایزنی و گفت وگو شده است، اظهار کرد: همانطور که هفته پیش مطرح کردم گفت وگوها، تماس ها و تبادل پیام های دیپلماتیک در ارتباط با این موضوع به روش های مقتضی ادامه دارد.

وی ادامه داد: نشست های بین المللی معمولاً فرصتی است که ایران در چارچوب نشست های دوجانبه دیدگاه های خود را با طرف های  مقابل و مرتبط در این حوزه بیان می کند و  دیدگاه ها و پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح است را دریافت میکند.

حضور هییت کره شمالی در ایران در چارچوب دعوت به عمل آمده است

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد سفر  اخیر هیات سیاسی و اقتصادی کره شمالی به ایران بعد از چندین سال گفت: ما در محل برگزاری اکسپو 2024 هستیم ، هیات کره شمالی هم حضورشون در جمهوری اسلامی ایران در این چارچوب است، دو کشور بیش از 50 سال سابقه روابط دیپلماتیک دارند و براساس منافع و علایق مشترک در چارچوب منافع مشترک  با یکدیگر همکاری دارند.

وی تاکید کرد: سفر وزیر محترم روابط خارجی خلق کره و هیات اقتصادی همراه بنا بر دعوت رسمی وزیر صمت برای بازدید از نمایشگاه اکسپو صورت گرفته است  و این هیات در همین چارچوب در تهران حضور دارند و علاوه بر بازدید از نمایشگاه، دیدارهایی را با مقامات دولتی و بخش خصوصی ایران در حاشیه نمایشگاه  اکسپو انجام داده اند .

 کنعانی ادامه داد: برخی تلاش کردند که طبق رویه خود و با انتشار برخی از اخبار به گمانه زنی های مغرضانه ای در مورد این سفر دست بزنند که چنین چیزی صحت ندارد و حضور هییت کره شمالی در ایران در چارچوب دعوت به عمل آمده است.

مطالب منتشر شده در سایت سر کنسولگری ایران در فرانکفورت در  چارچوب مواضع اصولی و شناخته شده ایران در ارتباط با موضوع فلسطین است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگر تیتروز در مورد مطلب منتشر شده در نشریه بیلد آلمان مبنی بر ایجاد محدودیت هایی برای سرکنسول جدید ایران در فرانکفورت در این کشور به خاطر  مواضع ضد صهیونیستی منتشر شده در سایت سر کنسولگری ایران در این شهر اظهار کرد: برخی از نشریاتی که سابقه حمایت از رژیم صهیونیستی را دارند مایل هستند  با دامن زدن و انتشار برخی اخبار نوعی ابراز ارادت به این رژیم کنند و چه بسا به آن رژیم در این ارتباط تعهدی دارند.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مطالب منتشر شده در سایت سر کنسولگری ایران در فرانکفورت در  چارچوب مواضع اصولی و شناخته شده ایران در ارتباط با موضوع فلسطین است و اینکه یک مقامی با ارسال یک نامه غیر رسانه ای در این ارتباط موضع بگیرد به خود آن مقام بر می گردد. ما مواضع خود را در مورد موضوع فلسطین و جنایت های رژیم صهیونیستی سانسور نمی کنیم ، مواضع ما در این زمینه روشن است.

کنعانی ادامه داد : انعکاس این نامه در فضای رسانه ای و دامن زدن به آن با اهداف و  انگیزه های خاص سیاسی انجام شده است و کنسولگری ما در فرانکفورت در چارچوب رسمی در این منطقه فعال است و فعالیت های خود را متناسب با ماموریت تعریف شده ادامه می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنعانی: با اقدامات پلیسی صدای دانشجویان معترض خاموش نمی شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنعانی: با اقدامات پلیسی صدای دانشجویان معترض خاموش نمی شود"، کلیک کنید.