کولاک شدید در محور های استان کرمان/ احتمال مه گرفتگی در گردنه ها

آفتاب نیوز :

جواد دهقانی درباره آخرین وضعیت راه های شمال استان کرمان اظهار کرد: در همه محورهای استان بارش برف شدید و کولاک گزارش شده است.

وی از کاهش دما در سطح استان خبر داد و افزود: در محور سیرجان یک تریلی قیچی کرده و مسیر را مسدود کرده است، که راهدارها در حال بازگشایی این محور هستند.

رییس مرکز مدیریت راه های راهداری استان کرمان با تاکید بر این که همه محورهای استان باز هستند و تردد در آنها جاری است، اظهار کرد: در محورهای سیرچ، ماهان، گردنه خانه سرخ، بردسیر و گردنه کفنوییه کولاک شدید وجود دارد و در کوهپایه، چترود، جاده قدیم ماهان بارش شدید برف را داریم.

وی بیان کرد: نمک پاشی جاده ها در حال انجام است و همه نیروهای راهداری در جاده ها حضور دارند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس کرمان نیز در اطلاعیه ای، از احتمال مه گرفتگی در محورهای مرتفع و گردنه های استان خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: «با توجه به مه گرفتگی بخش عمده ای از محورهای استان به خصوص در ساعات پایانی امشب و صبحگاهی روز دوشنبه، رعایت سرعت مطمینه از سوی رانندگان محورهای درون شهری و همچنین رانندگانی که قصد عزیمت به محورهای کوهستانی را دارند الزامی است.

پلیس استان تاکید دارد در هوای مه آلود دیدن و دیده شدن از اصول مهم رانندگی است و در این شرایط آب و هوایی رانندگان باید خوب ببینند و خوب دیده شوند لذا استفاده از فلاشر و چراغ های مه شکن و نور پایین می تواند به دیدن و دیده شدن رانندگان کمک کند.

در صورت عدم دید کافی در هوای مه آلود رانندگان در مکان امن و خارج از سطح سواره رو خودرو خود را متوقف کنند.

در صورت عدم امکان حرکت در اثر مه گرفتگی، توقف در سطح آسفالت، از اعمال خطرناک رانندگی محسوب می شود.

پلیس از رانندگان به خصوص رانندگان وسایل نقلیه عمومی می خواهد قبل از حرکت و آغاز سفر، حتما از وضعیت جوی اطلاع حاصل نمایند».

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کولاک شدید در محور های استان کرمان/ احتمال مه گرفتگی در گردنه ها" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کولاک شدید در محور های استان کرمان/ احتمال مه گرفتگی در گردنه ها"، کلیک کنید.