گزارش عجیب خبرگزاری دولت رییسی درباره بازار ارز؛ قیمت دلار به 100 هزار تومان نخواهد رسید

ایرنا مدعی کاهش 30 درصدی رشد نرخ ارز در دولت سیزدهم شده است!

آفتاب نیوز :

وقتی ابراهیم رییسی دولت را از روحانی تحویل گرفت، نرخ دلار حدود 25 هزار تومان بود و حالا به حدود 62 هزار تومان رسیده است.

با این حال خبرگزاری دولت در گزارشی ضمن مقایسه عملکرد دولت رییسی با دولت روحانی درباره مدیریت بازارز ارز، مدعی کاهش 30 درصدی رشد نرخ ارز در دولت سیزدهم شده است!

خبرگزاری ایرنا با انتشار نمودار زیر، نوشته است: بررسی مدیریت بازار ارز در دولت سیزدهم بیانگر بهبود چشمگیر آن نسبت به دولت دوازدهم است…. در 2 سال و نیم نخست دولت سیزدهم قیمت دلار در بازار غیررسمی 2.3 برابر شده و متوسط رشد ماهانه آن 2.8 درصد بوده است. متوسط رشد ماهانه قیمت دلار در دولت دوازدهم 4 درصد بود که به معنای کاهش 30 درصدی آهنگ رشد قیمت دلار در دولت سیزدهم است. در صورت تداوم روند رشد 4 درصدی ماهانه نرخ ارز در دولت دوازدهم طی 2 سال و نیم اخیر، قیمت دلار در پایان سال 1402 به 80 هزار تومان می رسید در حالی که در دولت سیزدهم کمتر از 60 هزار تومان ثبت شد. همچنین در صورت تداوم روند رشد 4 درصدی ماهانه نرخ ارز در دولت دوازدهم، قیمت دلار در اواسط سال 1403 از 100 هزار تومان عبور می کرد و در پایان سال 1403 به 130 هزار تومان و در پایان سال 1404 به 200 هزار تومان می رسید. در حالی که با فرض تداوم روند رشد 2.8 درصدی ماهانه نرخ دلار در دولت سیزدهم، تا پایان این دولت هم قیمت دلار به 100 هزار تومان نخواهد رسید.

گزارش عجیب خبرگزاری دولت رییسی درباره بازار ارز؛ قیمت دلار به 100 هزار تومان نخواهد رسید

در حالی که قیمت دلار به 62 هزار تومان رسیده است، خبرگزاری ایرنا در این گزارش عجیب، مدعی شد: دامنه نوسان ماهانه قیمت دلار در دولت سیزدهم بسیار کمتر از دولت دوازدهم بوده است. در دولت گذشته در ماه های متعددی شاهد افزایش بیش از 10 درصدی قیمت دلار بودیم حتی در 5 ماه هم قیمت دلار بیش از 20 درصد فقط در یک ماه افزایش یافت. بالاترین افزایش ماهانه قیمت دلار در دولت گذشته مربوط به مرداد 1397 با 26 درصد بود. این در حالی است که در دولت سیزدهم بالاترین افزایش ماهانه قیمت دلار مربوط به اسفند 1401 با 13 درصد است. به عبارتی بالاترین افزایش قیمت دلار در دولت سیزدهم تاکنون نصف رکورد دولت دوازدهم بوده است.

چون رویشان نمی شود که بگویند دلار را می خواهند به 100هزار تومان برسانند به این صورت بیان شده است

عباس عبدی در واکنش به گزارش ایرنا نوشت:، چون رویشان نمی شود که بگویند دلار را می خواهند به 100هزار تومان برسانند به این صورت بیان شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش عجیب خبرگزاری دولت رییسی درباره بازار ارز؛ قیمت دلار به 100 هزار تومان نخواهد رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش عجیب خبرگزاری دولت رییسی درباره بازار ارز؛ قیمت دلار به 100 هزار تومان نخواهد رسید"، کلیک کنید.