گفت وگوی تلفنی وزرای دفاع فرانسه و روسیه

سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه روز چهارشنبه در تماسی تلفنی با سرگیی شویگو، همتای روسی خود برگزار کرد.

به گزارش تیتروز، لکورنو در طی این تماس حمله تروریستی 22 مارس در کروکوس را محکوم کرد.

لکورنو در این تماس به همتای روسی خود گفت که هیچ اطلاعاتی درباره دخالت اوکراین در این حمله تروریستی در اختیار ندارد.

وی همچنین عنوان کرد که این کشور آماده همکاری با روسیه در حوزه مبارزه با تروریسم است.

تقریبا 2 هفته پیش در جریان حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس در حوالی مسکو بیش از 130 نفر کشته و 152 نفر زخمی شدند؛ حمله ای که داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت، اما مقامات روسیه بیانیه منتسب به این گروه تروریستی را نپذیرفتند و خواستار تحقیقات بیشتر در این خصوص شدند.

چند تن از مقامات آمریکایی به شرط آنکه نامشان فاش نشود در گفت وگو با روزنامه واشنگتن پست ادعا کردند که 2 هفته پیش از این حمله، ایالات متحده به روسیه هشدار داد بود که داعش در حال آماده سازی حمله ای است که می تواند جان تعداد زیادی از غیرنظامیان را به خطر بیندازد.

کاخ سفید هم ادعا کرد که اطلاعاتی را درباره حمله ای احتمالی با مقامات روسیه در میان گذاشته است. «سرگیی ناریشکین» رییس سرویس اطلاعات خارجی روسیه چنین موضوعی را تایید کرد، اما گفت: «آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده به ما اطلاعاتی دادند، اما آنها بسیار کلی بوده و به ما این امکان را نداد تا تماما مشخص کنیم که چه کسی در این جنایت وحشتناک مشارکت می کند.»

پایان خبر تیتروز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفت وگوی تلفنی وزرای دفاع فرانسه و روسیه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفت وگوی تلفنی وزرای دفاع فرانسه و روسیه"، کلیک کنید.