یک عکس و یک دنیا حرف!

یک عکس و یک دنیا حرف!

«نیکی هیلی، سیاستمدار حزب جمهوریخواه به تازگی پرده ای جدید از ماهیت سیاستِ آمریکایی را در عرصه بین المللی پیش چشم همگان قرار داده است.»

به گزارش تیتروز، الف نوشت: شاید هیچ زمانی همچون دوره زمانی فعلی، ریاکاری و چهره منافقانه سیاست غربی و به طور خاص سیاست آمریکایی برای افکار عمومی جهان افشا نشده است. نظام حکمرانی آمریکا که دهه هاست خود را مدینه فاضله ارزش های انسانی نظیر حقوق بشر، آزادی، دموکراسی، و به طور کلی تجلی اصول متعالی انسانی معرفی کرده و می کند، در پی تشدید تنش های ایدیولوژیک و ژیوپلیتیک جهان و البته در قالب رویدادهایی نظیر جنگ اوکراین و به خصوص جنگ غزه، آبروی خود را کاملا بربادرفته می بیند. 

وضعیت در رابطه با افول و سقوط اخلاقی حکمرانی آمریکایی به قدری جدی است که در ماه های گذشته شاهد بوده ایم مردمِ آمریکا و به خصوص جامعه دانشگاهی این کشور به نحوی یک صدا علیه رویه های منافقانه دولت خود در همدستی با جنایات رژیم اشغالگر قدس وارد میدان شده و اعتراضات قابل توجهی را به راه انداخته اند. روندی که همچنان نیز ادامه دارد. رویدادی که صرفا به آمریکا محدود نمانده و در اقصی نقاط جهان شاهد هستیم که در رسوایی های متعددی برای نظام حکمرانی آمریکا و رویه های غیرانسانی دولت آمریکا به وجود آمده و واشنگتن را مجبور به عقب نشینی از جبهه های مختلف کرده است.  

با این همه، به تازگی شاهد پرده ای تازه از افشای ماهیت حقیقی سیاست آمریکایی و البته جنس تفکر سیاستمداران این کشور بوده ایم. ماجرا از این قرار است که به تازگی عکسی از نیکی هیلی، نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل متحد و البته سیاستمدار عضو حزب جمهوریخواه که در جریان انتخابات درون حزبی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 آمریکا، رقیب اصلی دونالد ترامپ بود، منتشر شده که در قالب آن وی را در حال نوشتن چند جمله روی یکی از گلوله های توپ ارتش اسراییل نشان می دهد. 

نیکی هیلی روی توپ مذکور نوشته است: «کار آن ها را تمام کن. آمریکا برای همیشه دوست اسراییل باقی خواهد ماند». اینکه یک سیاستمدار آمریکایی دست به یکچنین اقدامی می زند و روی یک گلوله توپ که قرار است غیرنظامیان فلسطینی را هدف قرار دهد یک چینین متن غیرانسانی را می نویسد، در نوع خود دستکم حامل 2 نکته مهم است. 

اولا، این رویداد بار دیگر نشان داد که تا چه اندازه ادعاهای غرب در مورد اصول متعالی انسانی گمراه کننده و ظاهرسازانه هستند. قدرت های غربی و به طور خاص آمریکایی ها سال ها به نحوی سخن گفته اند اما به نحو دیگری رفتار کرده اند و سعی داشته اند با استفاده از اهرم های تبلیغاتی و رسانه ای، سیاست های خود را سفید شویی کنند. با این حال، آن ها در شرایط کنونی به چنان نقطه ای از سقوط رسیده اند که دیگر پرده ها افتاده و واقعیت های آن ها یکی پس از دیگری آشکار و عیان می شود. واقعیت هایی که نشان می دهند که حقیقتِ غرب چیست. 

دوم اینکه آنچه اخیرا نیکی هیلی انجام داد در نوع خود خطرناک بودن جنس تفکر سیاستمداران و دولتمردان آمریکایی برای صلح و ثبات جهانی را نیز به نمایش گذاشت. جهان غرب سال هاست که خود را به مثابه حافظ صلح و ثبات به جهانیان معرفی می کند با این حال واقعیت این است که غرب خود آغازگرِ بسیاری از درگیری و کشتارها بوده و هست و صرفا در میدان روایت سازی سعی دارد تا واقعیت ها را مجله تیتروز جلوه دهد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک عکس و یک دنیا حرف!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک عکس و یک دنیا حرف!"، کلیک کنید.