فناوری

ویدئویی از لحظات تشکیل یک ابونواختر

ویدئویی از لحظات تشکیل یک ابونواختر” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، با وجود میلیون‌ها ستاره‌ای که در آسمان شب قابل رؤیت هستند هنوز هم مشاهده یک ابرنواختر بسیار جذاب است و رویدادی نادر محسوب می‌شود. به‌تازگی گروهی از اخترشناسان برای اولین بار یک ابرغول(supergiant) سرخ را در حین شکل‌گیری ابرنواختر رصد کردند.

وین جاکوبسون، پژوهشگر و اخترشناس اظهار کرد «رصد این ابرغول سرخ اطلاعات بشر را در مورد اتفاقاتی که در زمان شکل‌گیری یک ابرنواختر رخ می‌دهد تا حد زیادی افزایش داده است.» ۶ سپتامبر ۲۰۲۰ نور حاصل از این انفجار برای اولین بار به زمین رسید. با این حال ستاره‌شناسان ۱۶ سپتامبر متوجه ابرنواختر «SN ۲۰۲۰tlf» شدند. گروه‌های تحقیقاتی در سراسر جهان با استفاده از تلسکوپ‌های مختلف شروع به رصد این پدیده در طول موج‌های مختلف، از اشعه ایکس گرفته تا رادیو، کردند. در ادامه ویدئویی از ویدئویی از لحظه شکل‌گیری این ابرنواختر و ابرغول سرخ در اطراف آن را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/۴۱۴۴/پ

این نوشته با عنوان “ویدئویی از لحظات تشکیل یک ابونواختر” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

دکمه بازگشت به بالا