فناوری

۱۰۵ ماهواره با موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود

۱۰۵ ماهواره با موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، ایلان ماسک، رئیس صنایع فضایی اسپیس‌ایکس اعلام کرد به زودی ۱۰۵ ماهواره به وسیله موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود. شرکت اسپیس‌ایکس برای تکمیل پروژه استارلینک تا کنون بیش از ۲ هزار ماهواره را به مدار زمین پرتاب کرده است و طبق برنامه اعلام شده تعداد این ماهواره‌ها در سال جاری میلادی تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد.

ایلان ماسک که هم اکنون در صدر جدول ثروتمندترین مردان جهان قرار دارد قصد دارد با توسعه صنعت فضایی و افزایش تعداد ماهواره‌های موجود در مدار زمین فناوری اینترنت ماهواره‌ای را در اختیار همه مردم قرار داد و شبکه‌های ارتباطی در سطح جهان را متحول کند. رئیس صنایع فضایی اسپیس‌ایکس در حساب توئیتر خود نوشت: « ۱۰۵ ماهواره با موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود و این موشک پس از انجام مأموریت خود دوباره روی زمین فرود می‌آید.» هنوز مشخص نیز پرتاب این تعداد ماهواره دقیقاً در چه زمانی انجام می‌شود.

۱۰۵ ماهواره با موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این نوشته با عنوان “۱۰۵ ماهواره با موشک فالکون ۹ به مدار زمین پرتاب می‌شود” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا