فناوری

بیش از ۳۵۸ هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد

بیش از ۳۵۸ هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، طبق آخرین آمار منتشرشده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا امروز ۲۴ دی ۱۴۰۰بیش از ۳۵۸ هزار سیم‌کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک مزاحم برای کاربران تلفن همراه در سراسر کشور مسدود شده است.

به طور دقیق تعداد خطوط قطع شده تا این لحظه برابر با ۳۵۸ هزار و ۵۹۸ است و با توجه به سیاست در پیش گرفته شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نظر می‌رسد این آمار در آینده‌ای نزدیک به‌سرعت افزایش یابد. با وجود اجرای چنین برنامه‌ای از سوی سازمان‌های ارتباطاتی همچنان پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم برای تعداد زیادی از کاربران در اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود و از همین رو انتظار می‌رود مقابله با این شیوه تبلیغاتی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. همچنین وزارت ارتباطات از عموم مشترکان درخواست کرده است در صورت دریافت پیامک‌های تبلیغاتی شماره فرستنده را به رگولاتوری گزارش کنند.

طبق قوانین اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی سقف مجاز برای ارسال پیامک در شبانه‌روز ۵۰۰ پیامک تعیین شده است و مشترکی که حداقل یکبار از این قانون فراتر رفته، در حکم ارسال کننده پیامک انبوه مزاحم تلقی و مشمول مسدودی سیم‌کارت می‌شود. از همین رو بدون نیاز به شکایت مشترکان و بدون توجه به محتوای پیامک، سیم‌کارت فرد ارسال کننده پیامک تبلیغاتی توسط رگولاتوری قطع می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۴۴/

این خبر با عنوان “بیش از ۳۵۸ هزار سیم‌کارت ارسال کننده پیامک تبلیغاتی قطع شد” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا