اقتصادی

هشدار نمایندگان انگلیسی درباره پیامدهای استفاده از پوند دیجیتال- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز

هشدار نمایندگان انگلیسی درباره پیامدهای استفاده از پوند دیجیتال- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل از راشاتودی، کمیته مجلس اعیان انگلیس در گزارش جدید خود هشدار داد که استفاده از نسخه دیجیتالی پوند برای تراکنش های روزمره می تواند باعث بی ثباتی مالی و آسیب به حریم خصوصی شود.

این کمیته در گزارش خود نوشت: معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس CBDC پیامدهای گسترده ای برای خانوارها، مشاغل و سیستم پولی در دهه های آینده خواهد داشت و بسته به نحوه طراحی آن ممکن است خطرات قابل توجهی را به همراه داشته باشد.

به گفته نویسندگان این گزارش، مشکل اصلی استفاده گسترده از نسخه ارز دیجیتالی پوند توسط افراد معمولی در بریتانیاست.

این خطرات شامل نظارت دولت بر مخارج مردم، بی‌ثباتی مالی به‌عنوان تبدیل سپرده‌های بانکی به CBDC در دوره‌های استرس اقتصادی، افزایش قدرت بانک مرکزی بدون بررسی کافی، و ایجاد نقطه‌ای متمرکز برای شکست است که هدفی برای این افراد است. قانونگذاران بریتانیا هشدار دادند که دولت-ملت متخاصم یا بازیگران جنایتکار.

با این حال، این گزارش اضافه کرد که یک ارز دیجیتال عمده برای انتقال مبالغ بالا بین شرکت‌ها در واقع می‌تواند سودمند باشد و تجارت اوراق بهادار و تسویه حساب ها را کارآمدتر کند.

به طور کلی، قانونگذاران انگلیسی در پایان تأکید کردند که در حال حاضر هیچ «دلیل قانع‌کننده‌ای» برای اینکه ثابت کند بریتانیا به یک ارز دیجیتال دولتی نیاز دارد، وجود ندارد. آنها همچنین از بانک مرکزی انگلستان درخواست کردند که در مورد این احتمالات بیشتر تحقیق کند.

بانک مرکزی و وزارت دارایی بریتانیا در نوامبر گذشته اعلام کردند که به رایزنی ها در مورد چشم انداز معرفی ارز دیجیتال پوند در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهند داد.

با این حال، آنها اعلام کردند که حتی اگر به این طرح چراغ سبز نشان داده شود، پوند الکترونیکی حداقل تا سال ۲۰۲۵ راه اندازی نمی شود.

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “هشدار نمایندگان انگلیسی درباره پیامدهای استفاده از پوند دیجیتال- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا