فناوری

ابداع روش جدید چینش اتم‌ها برای تولید تراشه‌های کوانتومی – تیتروز | خبر جدید

ابداع روش جدید چینش اتم‌ها برای تولید تراشه‌های کوانتومی – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از زد دی نت، از این روش می‌توان برای تولید انواع مواد سیلیکونی استفاده کرده که تولید تراشه‌های پیشرفته مورد استفاده در رایانه‌های پرسرعت کوانتومی را تسهیل می‌کند. کاهش هزینه تولید و افزایش دوام و ماندگاری رایانه‌های کوانتومی مزیت استفاده از این روش است.

در قالب این روش اتم‌های مورد نیاز برای تولید تراشه‌های کوانتومی یک به یک در کنار هم بر روی ویفرهای سیلیکونی قرار می‌گیرند. دقت این روش تا بدان حد است که بر مبنای موقعیت‌یابی نیم نانومتری صورت می‌گیرد که تقریباً معادل همان فضای بین اتم‌ها در کریستال‌های سیلیکونی است.

در جریان استفاده آزمایشی از این روش، اتم‌های فسفر به طور مرتب بر روی لایه‌ای از سیلیکون چیده شدند و برای تعیین شکل آرایه های اتمی به طور دقیق برنامه‌ریزی شد.

تا به حال، کاشت اتم‌ها بر روی سیلیکون یک فرآیند تصادفی بوده، اما دقت این روش با بررسی صدای ناشی از سقوط هر اتم بر روی کریستال‌های سیلیکونی افزایش یافته است. پژوهشگران صدای این برخورد را تقویت کرده‌اند تا در مورد نحوه چینش اتم‌ها با دقت بیشتری تصمیم بگیرند.

این محتوا با عنوان “ابداع روش جدید چینش اتم‌ها برای تولید تراشه‌های کوانتومی – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =

دکمه بازگشت به بالا