بین المللی

عمران خان: طالبان تعهد دهد

عمران خان: طالبان تعهد دهد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

جلسه کمیته امنیت ملی پاکستان به ریاست «عمران خان» نخست وزیر برگزار شد که در آن شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه، ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش ، شیخ رشید احمد وزیر کشور ، پرویز خطک وزیر دفاع، شوکت ترین وزیر دارایی و برخی دیگر از مقامات مهم کشوری و نظامی در آن شرکت کردند.

در پایان این نشست، بیانیه‌ای رسمی صادر شد که بر اساس آن وضعیت افغانستان و پیامدهای آن برای پاکستان و استراتژی های آینده مورد بررسی قرار گرفت.

در این بیانیه آمده است: پاکستان متعهد به حل و فصل سیاسی و همه جانبه مسائل افغانستان با حضور همه گروه‌ها در این کشور است و از همه طرف‌ها می خواهد به حاکمیت قانون احترام و از حقوق اولیه انسانی همه افغان‌ها محافظت کنند.

بر اساس این بیانیه، شرکت کنندگان اعلام کردند همه باید اطمینان حاصل کنند که خاک افغانستان توسط هیچ سازمان یا گروه تروریستی علیه هیچ کشوری مورد استفاده قرار نمی گیرد.

در این بیانیه آمده است: پاکستان صلح و آرامش خود را از همسایه خود می خواهد؛ پاکستان از درگیری‌های افغانستان ده ها سال تحت تأثیر قرار گرفته و متعهد به حل سیاسی جامع مشکل این کشور است.

در این نشست همچنین وضعیت کلی منطقه مورد بررسی قرار گرفت و شرکت کنندگان گفتند جامعه بین الملل نیز باید به فداکاری های انجام شده در چهار دهه گذشته اذعان کند.

این کمیته اعلام کرد هیچ گاه راه حل نظامی برای مناقشه افغانستان وجود نداشته و مذاکره زمانی امکان پذیر است که نیروهای ایالات متحده و ناتو در افغانستان حضور داشته باشند. زمان آن فرا رسیده است که جامعه بین المللی برای تضمین یک سیاست جامع سیاسی با یکدیگر همکاری کنند.

در این نشست، نخست وزیر دستور داد تمام امکانات لازم برای همه دیپلمات ها، روزنامه نگاران و کارکنان سازمان های بین المللی که افغانستان را ترک می کنند ، فراهم شود.

۳۱۰ ۳۱۰

این مقاله با عنوان “عمران خان: طالبان تعهد دهد” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =

دکمه بازگشت به بالا