حوادث

هشدارهای ایمنی برای برگزاری شام غریبانی بی‌خطر

هشدارهای ایمنی برای برگزاری شام غریبانی بی‌خطر” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

یک کارشناس ایمنی توصیه‌ها و هشدارهایی برای برگزاری ایمن مراسم شام غریبان ارائه کرد.

محسن حسین خانی در گفت‌وگو با تیتروز، با اشاره به مراسم شام غریبان که امشب برگزار می‌شود، اظهار امیدواری کرد که شهروندان با رعایت نکات لازم، عزاداری ایمنی را پشت سر بگذارند. 

وی با بیان اینکه در یکی دو سال اخیر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز بر دستورالعمل‌های برگزاری ایمن این مراسم افزوده شده است، گفت: اما آنچه که قصد یادآوری آن را دارم، مربوط به ایمنی محیطی و فردی است.

این کارشناس ایمنی با اشاره به آیین روشن کردن شمع در این ایام افزود: طبق دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا باید همچنان از هر نوع تجمع در این شب دوری کرد و این مراسم با رعایت فاصله گذاری انجام شود، اما لازم است شهروندان توجه داشته باشند که شعله شمع می‌تواند منجر به وقوع حریق شود. از این رو حتما پس از پایان مراسم شمعی را که روشن کرده‌اند خاموش کرده و از رها کردن آن به ویژه در کنار خودروها، کنار درختان و فضاهایی که امکان آتش سوزی در آن بیشتر است، خودداری کنند.

حسین خانی ادامه داد: روشن کردن شمع در مجاورت پرچم‌های عزاداری، روشن کردن شمع روی فرش و … نیز خطرناک بوده و به هیچ عنوان نباید انجام شود.

این کارشناس ایمنی با بیان اینکه والدین باید بر روشن کردن شمع از سوی فرزندان خردسال خود نیز نظارت کنند، گفت: کودکان درک درستی از آتش سوزی ندارند و ممکن است شمع را در جایی قرار دهند که منجر به وقوع حریق شود.

وی به پوشش عزاداران حسینی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این ایام پوشش تیره عزاداران و حضور آنان در معابر احتمال تصادفات رانندگی را افزایش می‌دهد و به همین دلیل لازم است رانندگان با دقت بیشتر و سرعت کمتری رانندگی کنند و ثانیا عزاداران نیز در پیاده روها حضور داشته باشند و از  عبور از محل های غیرمجاز در عرض خیابان و … پرهیز کنند.

انتهای پیام 

این خبر با عنوان “هشدارهای ایمنی برای برگزاری شام غریبانی بی‌خطر” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

دکمه بازگشت به بالا