سلامت

“عشبه”، صاف‌کننده خون

“عشبه”، صاف‌کننده خون” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش شفاف، این داروی گیاهی، صاف‌کننده خون بوده و دارو پزشکان سنتی، آن را برای معالجه التهابات و نقرص توصیه می‌کنند. اثر اصلی عشبه، تسریع جذب داروها بوده و به همین جهت در بعضی از فرمول‌های دارویی وارد می‌شود. عشبه افزون بر این که در نوشابه‌های غیرالکلی نیز استفاده می‌شود، به عنوان پرکرسور جهت سنتز کورتیزون و سایر استروئیدهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، خواص درمانی عشبه در درمان روماتیسم، سیفلیس و بعضی بیماری‌های پوستی بوده و  صاف‌کننده خون محسوب می‌شود. مقدار زیاد مصرف این گیاه دارویی باعث ایجاد حساسیت شده و نباید در دوران حاملگی و شیردهی مورد استفاده قرار گیرد. میزان مصرف (مجاز) عشبه، یک الی چهار گرم روزی سه‌بار به صورت دم‌کرده است.

این مقاله با عنوان ““عشبه”، صاف‌کننده خون” در وب سایت www.shafaf.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.shafaf.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا