استان ها

مصلای آبادان با ۵۲ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی شد

مصلای آبادان با ۵۲ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی شد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

مهدی کریمی در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آبادان با بیان اینکه در این مکان بیمارانی که وضعیت شان چندان وخیم نیست بستری می شوند، گفت: برای این منظور ۵۲ تخت را در ۲ بخش زنان و مردان در این مکان مستقر کردیم.

وی با اشاره به تجهیز و آماده بودن مصلی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی، افزود: طبق هماهنگی های انجام شده ۲ پزشک متخصص عفونی و داخلی به همراه ۶ پرستار در هر شیفت کار رسیدگی به بیماران را عهده دار می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه خبرهای خوبی در زمینه ی شیوع کرونا ویروس و ابتلای افراد به بیماری کووید ۱۹ در منطقه ی جنوب غرب خوزستان وجود ندارد، گفت: ظرفیت تمامی بیمارستانهای پیش بینی شده تکمیل است به نحوی که بیمارستان طالقانی به عنوان بیمارستان مرکزی کرونا قریب ۱۰ روز است که با ظرفیت کامل خدمات رسانی می کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان طالقانی، از ظرفیت بیمارستانهای پشتیبان ۱۷ شهریور و امام خمینی (نفت) نیز استفاده کردیم. تلاشمان بر بهبود وضعیت درمان سرپایی مراجعان است اما باز هم با سیل و انبوهی از بیماران نیازمند بستری مواجهیم.

کریمی؛ یادآور شد: در قدم بعدی به ناچار بیمارستان شهید بهشتی را که در تمام طول مدت گذشته از اپیدمی کرونا، همچنان پاک نگه داشته بودیم را به مدار بستری بیماران کرونایی اضافه کردیم البته تنها بخشهایی را که هیچ ارتباطی با بخشهای بستری اصلی ندارند.

وی گفت: بیمارستان ولیعصر خرمشهر را نیز که پیشتر با ۲ بخش، به بیماران بستری خدمات رسانی می کردیم به اجبار، علاوه بر افزایش ظرفیت سرپایی مان از یک بخش کمکی دیگر در این بیمارستان نیز برای بستری بیماران بهره گرفتیم.

وی با تاکید بر اینکه شرایط همچنان به سمت بد شدن به پیش می رود، افزود: شادگان نیز وضعیتی مشابه آبادان و خرمشهر دارد.

وی اظهار کرد: به رغم تمامی پیش بینی ها و تمهیدات اندیشیده شده اما احتمال بستری شدن افراد بیشتر ما را به استفاده از ظرفیت های خارجی بیمارستانی همچون مصلای آبادان، مسجد جامع خرمشهر و اردوگاه میثاق متعلق به سپاه آبادان وا داشت و در حال حاضر این مکان ها تجهیز و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ هستند.

۴۸

این مقاله با عنوان “مصلای آبادان با ۵۲ تخت بستری آماده پذیرش بیماران کرونایی شد” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا