فناوری

آمادگی اسپیس ایکس برای فرود فضانوردان به ماه قبل از ۲۰۲۴ – تیتروز | خبر جدید

آمادگی اسپیس ایکس برای فرود فضانوردان به ماه قبل از ۲۰۲۴ – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از ایندپندنت، روز گذشته ایلان ماسک در توئیتی نشان داد احتمالا فضاپیمای اسپیس ایکس آماده است تا قبل از ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان را روی ماه فرود بیاورد.

در حقیقت واکنش ماسک در پاسخ به سوالی در توئیتر بود. از وی پرسیده شده بود با وجود تاخیرهایی درباره سفر به ماه، آیا وسیله پرتاب اسپیس ایکس برای انتقال فضانوردان به این سیاره تا ۲۰۲۴ آماده است یا خیر؟

ماسک در پاسخ این توییت نوشته بود: احتمالا زودتر.

این درحالی است که اسپیس ایکس قراردادی به ارزش ۲.۹میلیارد دلار برای ساخت سیستم فرود انسان روی ماه با ناسا منعقد کرده است. البته به دلیل اعتراض شرکت های بلواوریجین و دینامیکس به این قرارداد، پرداخت اقساط این مبلغ به اسپیس ایکس با تاخیر روبرو شد به طوریکه تا ۳۰ جولای ۳۰۰ میلیون دلار به این شرکت پرداخت شده بود.

در هر حال این شرکت تاکنون نزدیک ۴۴۰ میلیون دلار از ناسا دریافت کرده که حدود ۱۴.۵ درصد از قرارداد ۲.۹ میلیارد دلاری به حساب می آید.

البته طبق گزارش دفتر بازرسی کل ناسا که هفته گذشته منتشر شد، چالش های مهمی برای دستیابی به اهداف تعیین شده تا ۲۰۲۴ میلادی وجود دارد که یکی از مهمترین این موارد مشکل توسعه لباس های فضانوردی نسل آینده است.

این نوشته با عنوان “آمادگی اسپیس ایکس برای فرود فضانوردان به ماه قبل از ۲۰۲۴ – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =

دکمه بازگشت به بالا