اجتماعی

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از 209 میلیون نفر + جدول تغییرات- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز

کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۰۹ میلیون نفر + جدول تغییرات- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۲۰۹ میلیون و ۳۸۳ هزار و ۴۱۰ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۷۸۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۱۸۷ میلیون و ۶۷۱ هزار و ۶۶۴ نفر بهبودیافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۳۷ هزار و ۳۰۷ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۷ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۵۸۲ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۴۰ هزار و ۹۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۵ هزار و ۲۰۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۱۰۱ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۳۲ هزار و ۵۵۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۸ هزار و ۲۱۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۲۰۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای روسیه, فرانسه، انگلیس، ترکیه و آرژانتین نیز به ترتیب با ۶ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۵۵۹، ۶ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۷۸، ۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۲۴۱، ۶ میلیون و ۱۱۸ هزار و ۵۰۸ و ۵ میلیون و ۹۶ هزار و ۴۴۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای کلمبیا با ۴ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۱۶۹ مبتلا و اسپانیا نیز با ۴ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۶۰۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۳۱ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۰۵، ۳۰ میلیون و ۲۸۹ هزار و ۹۸۹ و ۱۹ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۵۴۶ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا ,

انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “کرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از ۲۰۹ میلیون نفر + جدول تغییرات- اخبار پزشکی – اخبار اجتماعی تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 18 =

دکمه بازگشت به بالا