بین المللی

روایت روزنامه آمریکایی از یک نامه‌نگاری محرمانه؛ دیپلمات‌ها از ژوئیه به بایدن هشدار سقوط کابل را داده بودند

روایت روزنامه آمریکایی از یک نامه‌نگاری محرمانه؛ دیپلمات‌ها از ژوئیه به بایدن هشدار سقوط کابل را داده بودند” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

منابع به این روزنامه گفتند که بیش از ۲۰ کارمند سفارت آمریکا در کابل، ۱۳ ژوئیه با ارسال پیامی از طریق کانال‌های مخفی وزارتخانه به آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و دیگر مقامات ارشد وزارت خارجه، نسبت به احتمال سقوط کابل اندکی پس از خروج نیروهای آمریکایی در ۳۱ اوت هشدار دادند.

به گفته منابع، این نامه به سلطه سریع طالبان بر کابل و نیز فروپاشی نیروهای امنیتی افغان اشاره کرده و شامل توصیه‌هایی در مورد چگونگی کاهش شدت بحران و تسریع روند تخلیه نیروها بود.

یکی از منابع گفت که در این نامه همچنین از وزارت خارجه آمریکا خواسته شده تا در مورد جنایات عناصر طالبان از اصطلاحات “شدیداللحن‌تری” استفاده کند.

“وال استریت ژورنال” نوشت، این پیام محرمانه شواهد روشنی است که نشان می‌دهد دولت آمریکا از کارکنان خود در افغانستان، در مورد پیشرفت اجتناب ناپذیر طالبان و شکست احتمالی نیروهای افغان در مقابله با آن هشدار دریافت کرده است.

یک منبع آگاه به این روزنامه توضیح داد که نامه مذکور خطاب به بلینکن و سلمان احمد، مدیر بخش برنامه‌ریزی سیاست‌ها است و بلینکن این پیام را دریافت کرده و آن را بررسی و از ارسال آن قدردانی کرده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر در مورد نامه مذکور خودداری اما اشاره کرد که بلینکن همه پیام‌های “مهم” را می‌خواند و از چنین پیام‌هایی استقبال می‌کند.

۲۳۳۱۱

این مقاله با عنوان “روایت روزنامه آمریکایی از یک نامه‌نگاری محرمانه؛ دیپلمات‌ها از ژوئیه به بایدن هشدار سقوط کابل را داده بودند” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 3 =

دکمه بازگشت به بالا