اجتماعی

احداث بیمارستان‌ صحرایی در ۷ استان

احداث بیمارستان‌ صحرایی در ۷ استان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

احداث بیمارستان‌ صحرایی در ۷ استان

​دبیرکل و سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از احداث بیمارستان‌های صحرایی در هفت استان خبر داد.


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر ، محمدحسن قوسیان مقدم در بازدید از بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر در شهرستان بهارستان،  گفت: جمعیت هلال‌احمر بلافاصله بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و دستور ۱۹ ماده‌ای رئیس جمعیت برای به‌کارگیری تمام ظرفیت برای کنترل بیماری کرونا در کشور، در هفته گذشته اقدام به احداث بیمارستان‌های صحرایی در ۶ استان کشور کرد.


دبیرکل جمعیت با اشاره به اینکه بیمارستان‌های سریع‌الاستقرار جمعیت هلال‌احمر با در خواست دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها صورت می‌گیرد گفت: در استان‌های اصفهان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و همدان، چهارمحال‌وبختیاری و مرکزی بیمارستان‌های صحرایی برپاشده است و امروز هم در استان تهران و شهرستان بهارستان مستقرشده است.

بیمارستان شهرستان بهارستان با جمعیتی در حدود ۷۰۰ هزار نفر عملاً نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بیماران باشد به همین دلیل جمعیت هلال‌احمر، چادرهای بیمارستان صحرایی را در کنار بیمارستان برپا کرد، همه این تلاش‌ها برای این است که از بار بیماران در بیمارستان‌ها کم کند تا کادر درمان بتوانند راحت‌تر و با کیفیت مناسبی به بیماران خدمات ارائه کنند.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر در ادامه افزود: در این بیمارستان‌ها بستری‌های موقت انجام می‌شود و در کنار این‌ها در برخی استان‌ها مراکزی را با کمک چادرهای بزرگ راپال برای انجام امور تزریقات آماده کردیم که بیمار پس از دریافت دارو به این بیمارستان‌ها مراجعه می‌کند تا در محیط بهداشتی به او رسیدگی شود.

بیمارستان صحرایی جمعیت هلال‌احمر با ۳۰ تختخواب مجهز به کپسول اکسیژن و اکسیژن ساز در شهرستان بهارستان استان تهران؛ در محوطه بیرونی بیمارستان حضرت امام حسین (ع) این شهر مستقر شده است تا پاسخگوی نیاز بیماران در این شهرستان باشد.


انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “احداث بیمارستان‌ صحرایی در ۷ استان” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا