بین المللی

واکنش نبیه بری و حماس به حمله اسرائیل به سوریه از طریق حریم هوایی لبنان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز

واکنش نبیه بری و حماس به حمله اسرائیل به سوریه از طریق حریم هوایی لبنان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز به نقل از النشره، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان تجاوز رژیم صهیونیستی از حریم هوایی لبنان به سوریه را محکوم کرد و گفت: آنچه شب گذشته رخ داد، نادیده گرفتن حریم هوایی لبنان و استفاده مجدد از آن به عنوان سکویی برای حمله به کشور برادر سوریه است.

نبیه بری با اشاره به اینکه این حمله تهدید کننده سلامت هواپیماهای مسافربری است که از فرودگاه بیروت بلند می شوند یا در آن می نشینند، تاکید کرد: این فقط نقض قطعنامه ۱۷۰۱ نیست بلکه تجاوزی علیه لبنان و سوریه است.

نبیه‌بری از جامعه بین‌المللی خواست که اقدام فوری به منظور اتخاذ همه تدابیر به منظور مهار خوی تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در قبال لبنان و منطقه انجام دهد.

 

حماس: رفتار تجاوزکارانه اسرائیل علت اصلی ناامنی در منطقه است

از سوی دیگر ، جنبش مقاومت اسلامی حماس تجاوز مجدد جنگنده‌های اسرائیلی به خاک سوریه را محکوم کرد.

«حازم قاسم» سخنگوی حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که رفتار تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی که بمباران شب گذشته سوریه بخشی از آن است، علت اصلی تنش و ناامنی در منطقه است.

حازم قاسم خواستار مقابله حقیقی با رفتار متجاوزانه رژیم صهیونیستی و توقف تجاوزات این رژیم شد.

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی پنجشنبه شب همزمان به غرب دمشق و جنوب حمص حمله موشکی کردند که این حملات با واکنش پدافند هوایی ارتش سوریه مواجه شده است.

 

انتهای پیام/

این نوشته با عنوان “واکنش نبیه بری و حماس به حمله اسرائیل به سوریه از طریق حریم هوایی لبنان- اخبار آسیای غربی – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + نه =

دکمه بازگشت به بالا