حوادث

افزایش تلفات زلزله هائیتی به بیش از ۲۰۰۰ نفر

افزایش تلفات زلزله هائیتی به بیش از ۲۰۰۰ نفر” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع حوادث منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

مقامات هائیتی اعلام کردند که شمار قربانیان زمین لرزه ۷.۲ ریشتری روز شنبه در این کشور به بیش از ۲۰۰۰ نفر افزایش یافته است.

به گزارش تیتروز، همچنین در پی این زمین لرزه بیش از ۱۲ هزار نفر مجروح و ۳۳۲ نفر نیز مفقود شده اند.

مقامات هائیتی تخمین می زنند که ۶۰۰ هزار نفر نیاز به کمک های فوری و اضطراری دارند.

پس لرزه های دیگری هم در اواخر روز چهارشنبه رخ داد که باعث شد تعداد زیادی از افراد حادثه دیده از پناهگاه های خود به خیابان ها هجوم آورند.

از سوی دیگر بارش شدید باران در هفته در پی وقوع طوفان گرمسیریِ ” گریس”، تحویل کمک های اولیه به افراد و مناطق حادثه دیده را با مشکل مواجه کرده است.

یونیسف اعلام کرد که حدود ۵۰۰ هزار کودک به سرپناه، آب سالم و غذا دسترسی محدود دارند یا اساسا از دسترسی به این امکانات ضروری و اولیه محرومند.

نارضایتی مردم در بسیاری از مناطق دورافتاده که هنوز کمک های پس از زلزله به آن ها نرسیده، در حال افزایش است.

در شهر “له کای”، یکی از مناطقی که بیشترین خسارات ناشی از این زمین لرزه را متحمل شده است، بسیاری از بازماندگان در چادرهای موقتی برپا شده در زمین فوتبال شهر می خوابند.

به گزارش شبکه بی بی سی، مرگبارترین زلزله هائیتی سال ۲۰۱۰ رخ داد که در آن حادثه بیش از ۲۰۰ هزار نفر کشته شدند و خسارات زیادی به زیرساخت ها و اقتصاد این کشور وارد کرد.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “افزایش تلفات زلزله هائیتی به بیش از ۲۰۰۰ نفر” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا