بین المللی

گفت‌وگوی تلفنی بایدن و امیر قطر درباره تحولات افغانستان

گفت‌وگوی تلفنی بایدن و امیر قطر درباره تحولات افغانستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و «تمیم بن حمد آل ثانی» تلفنی درباره آخرین تحولات افغانستان گفت‌وگو کردند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، دفتر امیر قطر در بیانیه‌ای عنوان کرد که امیر این کشور تماس تلفنی از رئیس جمهور آمریکا دریافت کرده و در این گفت‌وگوی تلفنی دو طرف درباره ضرورت حمایت از غیرنظامیان و انتقال مسالمت‌آمیز قدرت در افغانستان گفت‌وگو کردند.

تاکید بر کاهش تنش‌ها و تلاش برای دستیابی به راه‌حل سیاسی فراگیر از دیگر محورهای گفت‌وگوی رئیس جمهور آمریکا و امیر قطر بوده است.

رئیس جمهور آمریکا در این تماس تلفنی از دولت قطر به دلیل مشارکت در روند انتقال غیرنظامیان از افغانستان و همچنین روند صلح در این کشور قدردانی کرد.

روز جمعه «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز در کنفرانس خبری خود خبر داد که پروازها از فرودگاه کابل به سوی مناطق امن نظیر قطر و غیر آن برای انتقال آمریکایی‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/.


این خبر با عنوان “گفت‌وگوی تلفنی بایدن و امیر قطر درباره تحولات افغانستان” در وب سایت farsnews.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 7 =

دکمه بازگشت به بالا