استان ها

رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های عزاداری رعایت حق الناس است

رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های عزاداری رعایت حق الناس است” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در آّبادان، با عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) و آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کل جهان به خصوص منطقه، اظهار کرد: خوشحال نیستیم که بگوییم مصلای نماز جمعه آبادان را برای پذیرش بیماران کرونایی آماده و آن را در اختیار مجموعه درمان قرار دادیم، اما بسیار نگرانیم زیرا کمبود امکانات وجود دارد و ما بایستی در کنار کادر درمان باشیم.

وی با اشاره به گفته ی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کادر درمان خط مقدم جبهه سلامتند، افزود: کادر درمان بیش از یک سال و نیم در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند و شهدای بسیاری را نیز در این راه تقدیم کردند و آسیب‌های روحی و روانی بسیاری را به سبب عدم رعایت پروتکل ها از سوی مردم متحمل شدند و لذا برای برای کمک به آنها مصلی را در اختیار آنها قرار دادیم.

امام جمعه آّبادان تصریح کرد: افتخارمان آنست که به عنوان نهاد امامت جمعه توانستیم محل اقامه نماز جمعه را که بر اساس دستور ستاد کرونا و به منظور جلوگیری از انتشار گسترده ویروس کرونا مدتی تعطیل شده و نتوانسته اقامه نماز داشته باشیم را در اختیار کادر درمان قرار دهیم.

حجت الاسلام ابراهیمی پور، با بیان اینکه به رغم تعطیلی مصلی به سبب شرایط سخت ناشی از انتشار کرونا، اما محل رزمایش‌ها فراوان مواسات بوده است، یادآور شد: امروز مصلای آبادان با آرایش تخت هایی برای بستری بیماران کرونایی آماده پذیرش بیماران است. با کمال تأسف به سبب عدم رعایت پروتکل ها از سوی مردم ظرفیت تمامی بخش های بیمارستان طالقانی آبادان تکمیل شده و لذا از امروز کار بستری بیماران کرونایی در مصلی آغاز می شود.

وی گفت: در این مکان مقدس و فضای روحانی که در جوار ۸ شهید گمنام قرار دارد شفای عاجل مردم را از خدواند می خواهیم.

وی خطاب به شهروندان آّبادانی افزود: از مردم خاشعانه و عاجزانه می خواهیم تا پروتکل های بهداشتی را به طور حتم رعایت کنند، ماسک بزنند، دورهمی های خانوادگی را برپا نکنند و اگر در ایام سوگواری اباعبدالله مراسماتی دارند به طور حتم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک برگزار کنند و نذورات شان را هم در حوزه سلامت برنامه‌ریزی کنند زیرا امروز بیش از هر زمان دیگری این مجموعه به کمک در حوزه های مختلف نیازمند است.

امام جمعه آبادان اظهار کرد: از آن دسته از کسانی که در حسینیه ها برنامه ی عزاداری دارند می خواهیم تا مراسم شان به طور حتم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود چرا که عدم رعایت این مسائل حق الناس محسوب می‌شود و نمی‌توان به راحتی از کنار آن عبور کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور؛ تصریح کرد: حضرت سیدالشهدا در شب عاشورا خطاب به همراهانش فرمودند هر کس که حق الناسی به گردنش باشد نمی‌تواند روز عاشورا در رکابش مجاهدت کند و لذا اگر بناست که ما برای امام حسین(ع) مجلس عزایی برپا کنیم ملزم به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی هستیم. یکی از این حق ناس ها  رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا اگر فردی ناقل این ویروس باشد و سبب ابتلا یا فوت فرد و یا افرادی شود مسئول است پس تقاضا داریم تا هیئت‌های عزاداری پروتکل های بهداشتی را به شدت رعایت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد تا هرچه زودتر شر ویروس منحوس کرونا از کشورمان کم و آرامش به مردم برگردد. کرونا بلایی است که در حوزه‌های متعدد اعم از اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و معنوی به همگان آسیب وارد کرده است.

وی یادآور شد: اگر میخواهیم کسی یا خانواده ای عزادار نشود بایستی دستورالعمل های بهداشتی مورد تاکید پزشکان و ستاد کرونا را به طور جدی رعایت کنیم.

۴۸

این محتوا با عنوان “رعایت پروتکل های بهداشتی در آیین های عزاداری رعایت حق الناس است” در وب سایت www.khabaronline.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا