اقتصادی

سقوط آزاد سفرهای هوایی در تعطیلات/ حجم پروازها چقدر کاهش یافت؟

سقوط آزاد سفرهای هوایی در تعطیلات/ حجم پروازها چقدر کاهش یافت؟” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اقتصادی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با اعلام تعطیلات چند روزه کرونایی که از دوشنبه ۲۵ مرداد ماه تا شنبه ۳۰ مرداد  بوده است، شاهد کاهش چندین درصدی تردد خودروها، حمل و نقل ریلی و پروازها هستیم.

با توجه به آنکه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بود که باید میزان جابه جایی مسافران در بخش های حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، قطار و هواپیما یک سوم کاهش یابد؛ بنابر این همین امر باعث شده که  میزان جابه جایی مسافران و همین طور جابه جایی بخش های مختلف حمل و نقلی هم کاهش یابد.

چندی پیش شهرام آدم نژاد معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی به ما اعلام کرده بود که تمامی بخش‌های حمل ونقلی موظف هستند تعداد سفرهای خود را به یک سوم برسانند.

آدم نژاد در این باره عنوان کرد: در مدت تعطیلات کرونایی ظرفیت مسافری هواپیماها به ۶۰ درصد کاهش یافته ضمن آنکه ظرفیت جابجایی قطار و اتوبوس به ۵۰ درصد رسیده است. تمام مسافرانی که در این مدت بلیت پیش خرید کرده بودند می‌توانند مبالغ بلیت خود را استرداد کنند و مشکلی در این بخش وجود ندارد.

حال بعد از گذشت ۵ روز از تعطیلات کرونایی، سراغ آمار جا به جایی ها توسط حمل و نقل عمومی رفته ایم تا ببینیم این بخشنامه چه میزان در فروش بلیت ها رعایت شده است؟

طبق آمار به دست آمده در حال حاضر شاهد کاهش چشمگیر حجم پروازها طی تعطیلات ۶ روزه بوده ایم به طوری که  در ۲۸ تیر امسال ۳۴۹ پرواز (۱۷۵ پرواز خروجی و ۱۷۴ پرواز ورودی) در فرودگاه مهرآباد انجام شد که این تعداد با کاهش ۵۷ درصدی به ۱۵۰ پرواز در روز ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ رسیده است.

۲۸ مرداد امسال ۷۶ پرواز خروجی و ۷۴ پرواز ورودی در فرودگاه مهرآباد انجام شده است. تعداد پروازهای خروجی و ورودی این فرودگاه طی روز ۲۸ مرداد به ترتیب در مقایسه با روز مشابه در تیرماه ۵۶.۶ و ۵۷.۵ درصد رشد منفی داشته است.

۲۲۳۲۲۳

این مقاله با عنوان “سقوط آزاد سفرهای هوایی در تعطیلات/ حجم پروازها چقدر کاهش یافت؟” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا