فناوری

کاهش اثر واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتا

کاهش اثر واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتا” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یک مطالعه بهداشت عمومی در بریتانیا نشان داده است که ایمنی و محافظت هر دو واکسن فایزر و آسترازنکا در برابر نوع دلتا در عرض سه ماه کاهش می‌یابد. همچنین مشخص شد کسانی که پس از دریافت دو نوبت از این واکسن‌ها آلوده می‌شوند، ممکن است برای دیگران بیشتر از انواع قبلی کروناویروس خطر داشته باشند.


بیشتر بخوانید:


در این مطالعه که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده، بیش از سه میلیون سواب بینی و گلو (آزمایش کرونا) در سراسر بریتانیا موردبررسی قرار گرفته است. نتایج نشان داد که ۹۰ روز پس از تزریق واکسن فایزر یا آسترازنکا، اثر آنها در پیشگیری از عفونت‌ها به ترتیب از ۸۵ به ۷۵ و از ۶۸ به ۶۱ درصد کاهش یافته است. کاهش کارآیی در میان افراد ۳۵ سال به بالا بیشتر برجسته بود.

بااین‌وجود سارا واکر، پروفسور دانشگاه آکسفورد و محقق ارشد این مطالعه معتقد است این واکسن‌ها هنوز در برابر سویه دلتا بسیار خوب عمل می‌کنند و از مرگ‌ومیر و ابتلای شدید جلوگیری می‌کنند.

انتهای پیام/۴۱۱۲/

این مقاله با عنوان “کاهش اثر واکسن‌های کرونا در برابر سویه دلتا” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا