بین المللی

تشکر بایدن از امیر قطر بابت حمایت‌های “سخاوتمندانه”در مساله افغانستان

تشکر بایدن از امیر قطر بابت حمایت‌های “سخاوتمندانه”در مساله افغانستان” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر و جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه طی تماسی تلفنی درباره آخرین تحولات افغانستان و تعدادی دیگر از مسائل گفتگو کردند.

به گزارش تیتروز، به نقل از القدس العربی، براساس بیانیه‌ای که دیوان پادشاهی قطر در دوحه منتشر کرد، این تماس تلفنی از سوی رئیس جمهور آمریکا صورت گرفت.

در این بیانیه آمده است که در این تماس دو طرف “تحولات منطقه، به ویژه آخرین تحولات افغانستان را مورد بحث قرار داده و روابط راهبردی دو کشور دوست و چشم اندازهای توسعه و تقویت آنها را مورد بحث قرار دادند”.

در جریان این گفتگو، دو طرف بر “ضرورت حفاظت از غیرنظامیان ، انتقال مسالمت آمیز قدرت و کاهش تنش به منظور دستیابی به راه حل سیاسی جامع در تأمین امنیت و ثبات به نفع مردم افغانستان” تأکید کردند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از امیر قطر به دلیل مشارکت کشورش در تخلیه غیرنظامیان و تلاش‌های وی در روند صلح در افغانستان تشکر کرد.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که بایدن در تماس تلفنی از شیخ تمیم بن حمد آل ثانی به دلیل “حمایت سخاوتمندانه” کشورش در زمان خروج هزاران نفر از مردم از افغانستان تشکر کرد.

روز یکشنبه ، طالبان با وجود میلیاردها دلاری که ایالات متحده و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در طول ۲۰ سال برای آموزش نیروهای امنیتی افغانستان هزینه کردند ، در کمتر از ۱۰ روز کنترل کابل را در دست گرفتند.

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “تشکر بایدن از امیر قطر بابت حمایت‌های “سخاوتمندانه”در مساله افغانستان” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا