استان ها

با مساجد نباید به صورت دستوری رفتار کرد

با مساجد نباید به صورت دستوری رفتار کرد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/چهارمحال و بختیاری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مسجد، کارکرد مردمی و روحانی خاص خود را دارد، گفت: هر مسجدی دارای یک هویت مستقل است، هرگز نباید با یک مسجد به صورت دستوری رفتار کرد و سایرین هم نباید این انتظار را داشته باشند.

حجت‌الاسلام علیرضا ملک‌محمدی در گفت‌وگو با تیتروز با بیان اینکه ۱۰۳۴ مسجد در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، اظهار کرد: ۵۰ درصد از مساجد استان نیمه‌کاره بوده و کارهای ساختمانی آن‌ها به اتمام نرسیده است.

وی با اشاره به طرح هر مسجد یک حقوقدان، افزود: قرار بر این بود که این طرح را دادگستری با همکاری بسیج حقوق‌دانان اجرا کند، به‌نظر می‌رسد شرایط کرونا این امر را با مشکل مواجه کند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری درخصوص کمرنگ شدن نقش مساجد در جذب جوانان، تصریح کرد: گسترش فضای مجازی و ایجاد شبهه‌ها ممکن است ایمان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، از طرفی مشکلات اقتصادی وجود دارد و همه این مسائل باعث کم‌رنگ شدن نقش مساجد در زندگی‌ها شده است.

وی با تاکید بر نقش تمامی مسئولان در حضور پرشور در مساجد، بیان کرد: در زمان گذشته‌ شبهات و فضای مجازی در کار نبود، در حال حاضر اگر کسی ایمانش ضعیف باشد، تحت تاثیر این شبهات قرار می‌گیرد.

ملک‌محمدی با بیان اینکه طرحی تحت عنوان ” مسجد طراز اسلامی” نوشته شده است، اظهار کرد: این طرح به‌منظور حل ناهماهنگی‌های درون مساجد نوشته شده است و به‌مناسبت روز تکریم مساجد، ۳۰ مردادماه به هیات امنای مساجد ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح، نحوه جذب و شناسایی افراد را مدنظر دارد و برنامه‌های مساجد را به‌صورت تفکیک‌شده شامل برنامه‌های فرهنگی، برنامه‌های اجتماعی و مواسات و همدلی را برنامه‌ریزی می‌کند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مسجد، کارکرد مردمی و روحانی خاص خود را دارد، افزود: هر مسجدی دارای یک هویت مستقل است، هیات امنا و افراد فعال در مساجد نیز هرکدام کارکردهای مخصوص به خود را دارند، هرگز نباید با یک مسجد به صورت دستوری رفتار کرد و سایرین هم نباید این انتظار را داشته باشند.

ملک‌محمدی اضافه کرد: کار درست، ارائه جهت‌های صحیح و تصویرهای مطلوب به ائمه جماعات، هیات امنا، خادمان و سایر افرادی است که در مسجد فعالیت می‌کنند و آن‌ها باید به سمت و سویی درست حرکت کنند تا اهدافی که از تاسیس مسجد در اسلام بوده است مهیا شود.

انتهای پیام

این مطلب با عنوان “با مساجد نباید به صورت دستوری رفتار کرد” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 1 =

دکمه بازگشت به بالا