ورزشی

جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست

جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع ورزشی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

امیررضا احمدی؛ در ادامه لیگ کنفرانس اروپا، علیرضا جهانبخش بار دیگر در ترکیب تیم فاینورد درخشید تا با عملکرد خوبش بار دیگر این سوال به ذهن‌ خیلی‌ها برسد که چرا با وجود استعداد های درخشان، فوتبالیست های کشورمان در لیگ های معتبر اروپایی به میدان نمی روند؟ با اینکه پادگان فوتبال ایران پر است از بازیکنانی که می توانند در سطوح بالای اروپا بازی کنند اما در سال های اخیر فقط چند بازیکن معدود همچون جهانبخش، طارمی، آزمون، قدوس و… توانسته اند موفقیت هایی به دست آورند. در سطوح پایین تر اروپا هم بازیکنانی داریم که در لیگ های بلژیک، یونان و… عملکرد خوبی داشته اند اما کاملا مشخص است که بازیکنان ایرانی اگر کمی حرفه ای عمل کنند، در انتخاب هایشان دقت و وسواس بیشتری به خرج بدهند و غیر از کشورهای حوزه خلیج فارس، به کشورهای دیگر هم فکر کنند قطعا می توانند دوران طلایی لژیونرهای کشورمان که با نفراتی چون علی دایی و علی کریمی در اروپا می درخشیدند را تکرار کنند و در تیم های سطح اول دنیا به میدان بروند.راهی که طارمی و جهانبخش در مسیرش افتاده اند و باید آن را ادامه بدهند تا به مقصد نهایی برسند.

جهانبخش و انتخاب درست هلندی

پسر گیلانی فوتبال ایران که این روزها با پیوستن به فاینورد هلند در لیگ کنفرانس اروپا درخشش خوبی داشته، با بازگشت به این لیگ قصد دارد روزهای درخشانش را تکرار کند. جهانبخش سال ۲۰۱۳ از داماش گیلان به نایمخن هلند رفت و موفق شد  در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴به عنوان دومین استعداد برتر لیگ دسته اول هلند برگزیده شود. بعد از آن علیرضا سیر صعودیش را ادامه داد و توانست در آلکمار با کیفیتی بیشتر به میدان برود که در فصل آخر حضورش در این تیم موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ هلند شد. عنوانی که باعث شد  در سال ۲۰۱۸ تیم هایی همچون لستر سیتی و برایتون به دنبال جذب او باشند و جهانبخش نهایتا راهی باشگاه برایتون شد. در آنجا اما اوضاع برای علیرضا خوب پیش نرفت، جهانبخش در مدت سه فصل حضور در لیگ جزیره، علی رغم تلاش بسیار زیاد و کار حرفه ای نتوانست درخشش قابل توجهی داشته باشد. هرچند او هر زمان که به میدان رفت توانست عملکرد خوبی از خودش به نمایش بگذارد و قاب های ماندگاری همچون گل قیچی برگردان به چلسی را ثبت کند اما به دلایل متعدد نتوانست به حقش برسد و نهایتا با انتخابی معقول به سرزمین لاله‌ها برگشت تا دوباره روزهای خوبش را تکرار کند.علیرضا در همین ابتدای کار توانسته سه گل در دیدارهای پیش فصل تیمش به ثمر برساند تا نشان دهد با یک انتخاب درست و به موقع می توان به ریل موفقیت برگشت. هرچند جهانبخش می توانست زودتر از جزیره خارج شود اما برای شروع دوباره موفقیت و تجربه چالش های جدید هیچ وقت دیر نیست.

جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست

مهدی طارمی؛ دنباله رو جهانبخش

اگرچه تا همین چند سال قبل خیلی ا طارمی را به عنوان یکی از استعدادهای ناب فوتبال ایران می شناختند که ممکن است در هیزم حاشیه های بی مورد خود بسوزد اما او هم در نهایت با در پیش گرفتن یک راه درست و معقول، ابتدا به قطر رفت، سپس به ریو آوه پرتغال پیوست و حالا در پورتویی توپ می زند که یکی از قدرت های این کشور است و روزگاری هم قهرمانان لیگ قهرمانان اروپا شده است. مهم ترین عنصر در موفقیت طارمی بی شک خطر ریسک حضور در اروپا و تجربه چالش سختی بود که با حضور در تیم های قاره سبر برایش درست می شد. طارمی اما از حباب راحتی خودش بیرون آمد و در ریو آوه ابتدا الفبای حضور در باشگاه های حرفه ای را آموخت و آقای گل شد تا با انتقال به پورتو بتواند به یکی از ستاره های این تیم تبدیل شود. درخشش او با پورتو و فاصله کمش با تکرار آقای گلی و نمایش درخشان مقابل تیم های بزرگی همچون چلسی و یوونتوس باعث شد طارمی یکی از ستاره هایی باشد که می شود به دیدن او در تیم های بزرگ تر و لیگ های با کیفیت تر امیدوار بود. کما اینکه با گل قیچی برگردانش به چلسی که خیلی ها معتقدند نامزد جایزه پوشکاش است، کیفیت بالای خودش را به رخ فوتبال دنیا کشید.

جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست

سردار آزمون و لیگ روسیه؛ همان همیشگی

یکی دیگر از استعداد های بکر فوتبال ایران سردار آزمون است. پسر گنبد کاووسی فوتبال ایران که خیلی زودتر از سایر همتایان به روسیه رفت تا طعم بازی در اروپا را بچشد، در سال های اخیر می بایست به تیم های بزرگ تر می رفت اما در این سال ها هیچ تمایلی به این کار نداشته و حالا خیلی ها معتقدند او از قافله دیگر لژیونرها جا مانده. کارشناسان زیادی معتقدند برای بازیکنی همچون آزمون، تُنگ روسیه کوچک است و او باید به تیم های بزرگ اروپایی می رفت و چه بسا تا الان دیر هم شده باشد، اما هر ساله در فصل نقل و انتقالات سیاهه ای از تیم های بزرگ خواهان آزمون ردیف می شوند و او نهایتا در همان لیگ روسیه می ماند و از جایش تکان نمی خورد. لیگی که با توجه به استعداد و توانایی سردار در این سال ها برایش تکراری شده و او باید رویاهایش را در تیم های بزرگ تر دنبال کند.

جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست

فوتبال ایران در انتظار مسافران اروپایی جدید

فوتبال ایران استعداد های بی نظیری دارد که با کمی توجه، مدیریت و مشاوره درست می توانند راهی را بروند که بزرگان فوتبال ایران رفته اند و در لیگ های اروپایی بدرخشند. در سال های اخیر اما پیشنهاد های سنگین تیم های حوزه خلیج فارس، شرایط سخت اقتصادی کشور و تلاش بازیکنان برای دست یابی به پشتوانه مالی مناسب، باعث شده خیلی از بازیکنان کشورمان عزم سفر به این کشور ها را داشته باشند. نکته ای که در این میان مغفول مانده این است که ممکن است حضور در تیم های اروپایی در ابتدا آورده مالی کم تری داشته باشد اما بازیکنان ایرانی همچون مهدی قایدی، مهدی ترابی و… قابلیت آن را دارند تا با درخشش خود به تیم های بزرگ تر هم منتقل شوند و پول خوبی هم به حسابشان واریز شود. امری که لازمه آن یک انتخاب درست و زندگی حرفه ای در باشگاه هایی است که با نظم خاصی پیش می روند و بازیکنان ایرانی در صورت حضور در چنین تیم هایی، می توانند ابتدا راه و روش حضور در اروپا را بیاموزند و سپس راهی تیم های بزرگ تر شوند.چالشی سخت که که می تواند ریل را به درستی تغییر بدهد یا مسیر را به سمتی ببرد که انتهایش بشود دوباره بازگشت به فوتبال ایران و پس از آن خداحافظی از این دنیای پر هیاهو.اتفاقی که برای خیلی از فوتبالی ها افتاده است و ستاره و غیر ستاره هم ندارد.

پربیننده ترین اخبار سرویس ورزشی:

نوراللهی از لیست الاهلی خط خورد/عکس

معرفی یاغی جدید پایتخت با شماره ۹/عکس

دورهمی پیشکسوتان در تورنتو به مناسبت حضور یار قدیمی علی کریمی/عکس

۲۵۴ ۲۵۱

این مطلب با عنوان “جهانبخش؛ الگویی برای تصمیم‌های درست” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا