بین المللی

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و نخست وزیری یونان درباره تحولات افغانستان- اخبار ترکیه و اوراسیا – اخبار بین الملل تیتروز

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و نخست وزیری یونان درباره تحولات افغانستان- اخبار ترکیه و اوراسیا – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، بنا به اعلام مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور کشور با میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان تلفنی گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی، مسائل منطقه‌ای به ویژه تحولات افغانستان، مهاجرت و روابط دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اردوغان در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر یونان بر لزوم پیشبرد همکاری‌ها در مسئله مهاجرت مبتنی بر درک و منافع متقابل تاکید کرد.

وی با بیان اینکه افغانستان بار دیگر دوران بحرانی را سپری می‌کند، گفت که ترکیه آرزوی یک انتقال روان در افغانستان را داشته و دولت جدید باید فراگیر و نماینده همه طرفها بوده و تنوع مردم افغانستان را منعکس کند.

اردوغان ابراز امیدواری کرد که طالبان با برخی از رهبران جمهوری‌خواه برای دوره گذار مذاکره کند.

وی در ادامه تاکید کرد که در صورت عدم تاسیس دوره انتقالی در افغانستان، فشار مهاجرت‌ افزایش یافته و این وضعیت به چالش جدی برای همه تبدیل خواهد شد.

اردوغان و میتسوتاکیس همچنین طی این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص آتش‌سوزی‌های اخیر در جنگل‌های ترکیه و یونان ابراز همدردی کردند.

وی با اشاره به مهار آتش سوزی‌ها در ترکیه، گفت که آماده کمک به مهار حریق جنگل‌ها در یونان هستند.

اردوغان با ابراز خرسندی از آغاز جلسات بین نهادهای ذیربط در مورد سازوکارها و پروژه‌های مندرج در برنامه اقدام مشترک در زمینه روابط تجاری و اقتصادی، اظهار داشت که جلسات شورای همکاری سطح بالا باید احیا شود.

 

انتهای پیام/

این محتوا با عنوان “گفت‌وگوی تلفنی اردوغان و نخست وزیری یونان درباره تحولات افغانستان- اخبار ترکیه و اوراسیا – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 5 =

دکمه بازگشت به بالا