اجتماعی

افزایش آگاهی راهکاری نوین برای حفظ محیط زیست

افزایش آگاهی راهکاری نوین برای حفظ محیط زیست” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع اجتماعی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

افزایش آگاهی راهکاری نوین برای حفظ محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: در شرایط فعلی کشور که عمده تصمیمات برنامه ریزان کشور محیط زیست و عوامل اصلی آن را تحت تاثیر قرار میدهد افزایش آگاهی خصوصا در سطح افراد موثر در تصمیم گیری و تصمیم سازی راهکاری نوین و موثر برای حفظ محیط زیست بر روی ورقه ایران است.


به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست؛ حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در جلسه شورای اطلاع رسانی اداره کل با اشاره به اینکه فرهنگ عامل اصلی و نیروی محرک توسعه پایدار و حفاظت از محیط ‌زیست است گفت: گسترش آگاهی و آموزش محیط زیست بنیادی ترین شیوه در حفاظت از محیط زیست می باشد.

وی افزود: آموزش محیط‌ زیست به ‌منظور ایجاد فرهنگ عمیق، یعنی تربیت افراد دارای احساس مسئولیت نسبت به محیط‌ زیست و دارای دانش، نگرش، انگیزه، تعهد و مهارت‌های لازم برای فعالیت‌های مختلف خصوصا تصمیم سازی برای تصمیم گیران اصلی توسعه در کشور در جهت ایجاد محیط‌ زیستی سالم و پاک و تعهد به نگهداری و حفاظت از محیط برای نسل‌های آینده ضرورت دارد.

عباس نژاد گفت: امروزه افزایش مشکلات و بحران های محیط زیستی ناشی از تصمیمات نادرست برنامه ریزیهای توسعه در ده های گذشته در جهان باعث شده تا اهمیت بحث در مورد محیط زیست و مسایل محیط زیستی افزایش یابد و مورد توجه جوامع متمدن امروزی باشد

عباس نژاد با تاکید بر این که همه ما باید سعی در آگاه سازی سایرین نیز داشته باشیم زیرا این عدم آگاهی خصوصا در سطح برنامه ریزان توسعه می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به نابودی محیط زیست شود گفت: اگر همه سعی در حفظ محیط زیست خود داشته باشند؛ ناخودآگاه محیط زیست نیز حفظ خواهد شد و کره زمین به محل بسیار بهتری برای زندگی تبدیل می شود.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از طبیعت و احترام به محیط ‌زیست، در کشور عزیزمان ایران که فرهنگی کهن دارد، دارای سابقه‌ای دیرینه است گفت: باید تمامی تشکل های مردم نهاد، دستگاههای دولتی ، مراکز آموزشی و رسانه ها  افکار عمومی را  نسبت به حفظ محیط زیست حساس نمایند تا توجه عموم به مسائل زیست محیطی جلب شده و به این درجه از آگاهی دست یابیم که برای داشتن یک زندگی سالم و بانشاط و توسعه ای همه جانبه و پایدار بایستی قوانین و مقررات زیست محیطی را رعایت کنیم .

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی در چایان گفت: استفاده از هرگونه ابزار در جهت گسترش فرهنگ حفاظت از محیط ‌زیست می تواند حال و نیز آینده بشری را تضمین کند و مهم‌ترین راهکار مؤثر در این جهت‌ فرهنگ‌سازی و بومی‌سازی رفتارهای تمامی افراد جامعه در این راستا و نهادینه کردن اخلاق ملی و اسلامی در حفاظت از محیط ‌زیست است.


 


انتهای پیام/

این مقاله با عنوان “افزایش آگاهی راهکاری نوین برای حفظ محیط زیست” در وب سایت www.ilna.news منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ilna.news

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =

دکمه بازگشت به بالا