سلامت

تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را به دولت و مجلس پیشنهاد دادیم

تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را به دولت و مجلس پیشنهاد دادیم” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

تیتروز/لرستان مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را پیشنهاد دادیم؛ چنانچه پذیرفته شود این مهم انجام خواهد شد.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت‌وگو با تیتروز اظهار کرد: در این شرایط کرونایی بیشترین فشار ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ به افراد فعال در نظام سلامت وارد شد که به طور مستقیم با بیماران کرونایی ارتباط دارند و احتمال سرایت و ابتلا به این بیماری در بین آنها زیاد است.

وی اضافه کرد: برای تشویق این افراد زحمتکش و فداکار ضرورت دارد که از اهرم‌های تشویقی برای آنان استفاده شود.

مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: زمانیکه ستاد کرونا که تشکیل شد از همه صاحب‌نظران دعوت گرفتیم که متنی را برای روسای جمهوری و مجلس ارسال که برای تصمیم‌گیری فوری در مورد پیک پنجم گرفته شود

ابراهیمی بیان کرد: در تبادل نظری که با این مسئولان داشتیم مبنا را بر این گذاشتیم که به صورت تشویقی برای پرسنل حوزه بهداشت و درمان که هم‌اکنون درگیر کرونا هستند یکی سری اقدامات از جمله پرداخت معوقات و مطالبات آنان، ماموریت و اضافه کار انجام شود.

وی عنوان کرد: همچنین تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان به قراردادی، پیمانی و رسمی را پیشنهاد دادیم و مصوبه ستاد کرونای مجلس است و چنانچه پذیرفته شود این مهم انجام خواهد شد.

مسئول ستاد کرونای کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین به دولت پیشنهاد دادیم که با توجه به اینکه پرسنل بهداشت و درمان در معرض خطر کرونا هستند ضرورت دارد که تبدیل وضعیت داده و به قراردادی، پیمانی و رسمی تبدیل شوند.

ابراهیمی گفت: برنامه‌های حمایتی به فعالان عرصه سلامت باید به دور از هرگونه تبعیض انجام شود.

انتهای پیام

این نوشته با عنوان “تبدیل وضعیت پرسنل حوزه بهداشت و درمان درگیر با کرونا را به دولت و مجلس پیشنهاد دادیم” در وب سایت www.isna.ir انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =

دکمه بازگشت به بالا