استان ها

کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر کرونایی در استان یزد

کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر کرونایی در استان یزد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع استانی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، دکتر محمود نوری شادکام اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت هزار و ۳۷ بیمار جدید بستری داشتیم و ۵۰ تن از مردم عزیز استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در مقایسه با هفته گذشته شاهد کاهش ۲۰ درصدی ابتلا و کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر ناشی از کرونا بودیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد نسبت به ادامه سیر نزولی ابتلا به دلیل واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌ها تصریح کرد: قضاوت درباره شیب نزولی کرونا در استان زود است و باید تا ۱۰ روز آینده اثر محدودیت‌ها و البته تجمع و مسافرت‌ها را ببینیم.

نوری شادکام واکسیناسیون را از مهمترین و بهترین روش‌های پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ ناشی از کرونا عنوان کرد و ادامه داد: مطالعاتی از ۱۰۲ هزار واکسن زده و ۱۰۲ هزار واکسن نزده در اروپا انجام گرفت که بر اساس آن، از ۱۰۲ هزار فرد واکسن زده فقط ۱۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده و یک نفر فوت شد در حالی که از ۱۰۲ هزار واکسن نزده، هزار و ۶۳۷ نفر به کرونای شدید مبتلا شده و ۴۱۷ نفر هم جان خود را از دست دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انواع واکسن با تاثیر مختلف وجود دارد، اما همه واکسن‌هایی که توسط سازمان جهانی تایید شده اند، به می‌توانند به میزان زیادی بر ابتلای شدید و مرگ و میر کرونایی تاثیرگذار باشند.

۴۸

این مقاله با عنوان “کاهش ۳۰ درصدی مرگ و میر کرونایی در استان یزد” در وب سایت www.khabaronline.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.khabaronline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا