سلامت

ایران آمادگی دریافت بیشتر واکسن از منابع مختلف را دارد

ایران آمادگی دریافت بیشتر واکسن از منابع مختلف را دارد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع علمی و سلامت منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

دکتر جعفر حسین، نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران، در بیانیه ای درخصوص “واکسیناسیون کووید-۱۹ در ایران”، بر آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران برای دریافت بیشتر واکسن از منابع مختلف، تاکید کرد.

به گزارش تیتروز و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت در متن این بیانیه آمده است:

«تهران، ۳۰ مرداد ۱۴۰۰: سازمان جهانی بهداشت (WHO) از نزدیک وضعیت همه ‌گیری کووید-۱۹ در ایران را رصد می کند. این سازمان بار دیگر بر تعهد خود مبنی بر حمایت از کشور در پاسخ به این همه ‌گیری تاکید دارد.  

سازمان جهانی بهداشت از افزایش اخیر تواتر واکسیناسیون کووید-۱۹ در ایران با استفاده از واکسن های بین المللی و تولید داخل تقدیر ویژه می کند. چراکه براساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران، تا تاریخ ۲۰ اوت سال جاری میلادی (۲۹ مرداد)، ۲۱ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۸۷۹ نفر در ایران دُز اول و دوم واکسن های مختلف کووید-۱۹ را دریافت کرده‌ اند. این بدین معناست که براساس آمارهای فوق ۱۹.۳ درصد از کل جمعیت ایران دوز اول و ۶.۳۸ درصد نیز به طور کامل واکسینه شده اند که از تغییر چشمگیر واکسیناسیون عمومی در این کشور حکایت دارد. با این وجود، اقدام مذکور به تنهایی برای شکستن زنجیره انتقال عفونت کافی نیست.  

از سوی دیگر لازم به توضیح است که تعداد ۸.۵ میلیون دوز واکسن های تخصیص یافته از طریق سازوکار کواکس که در بیانیه ای قبلی به آن اشاره شده بود، طی ماه های آتی به کشور وارد می شود. بنابراین در ماه های اوت و سپتامبر تقریبا ۳ میلیون دوز دیگر از میزان یادشده تحویل خواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت ضمن ارائه توضیح فوق در خصوص ابهام به وجود آمده، اعلام می دارد دولت جمهوری اسلامی ایران هم اکنون آمادگی دریافت بیشتر واکسن از منابع مختلف را دارد.  

سازمان جهانی بهداشت همچنین تاکید دارد که واکسن‌ها به تنهایی در پیشگیری و کنترل همه‌ گیری کووید-۱۹ کافی نیست. لذا تمامی اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه عمومی از سوی دولت، جوامع و تک تک افراد به منظور شکستن زنجیره انتقال ویروس درکشور به کار گرفته شود.

همچنین از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم که با ارائه اطلاعات مناسب به سازمان های بین المللی، ما را برای همکاری بیشتر با هدف نجات جان افراد آسیب ‌پذیر یاری نماید.»

انتهای پیام

این مقاله با عنوان “ایران آمادگی دریافت بیشتر واکسن از منابع مختلف را دارد” در وب سایت www.isna.ir منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

دکمه بازگشت به بالا