فناوری

توسعه فناورانه بدون توسعه فرهنگی وجود ندارد

توسعه فناورانه بدون توسعه فرهنگی وجود ندارد” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

عیسی علی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا با اشاره به این که مأموریت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی شناسایی نیاز جامعه و حل آن است، بیان کرد: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی ایجاد پل ارتباطی میان دانشگاه و صنعت است. این امر در حوزه فرهنگی قرار می‌گیرد، در جهاد دانشگاه حوزه پژوهش و فناوری و آموزش و اشتغال مکمل یکدیگر هستند.

وی افزود: پیشرفت‌های فناورانه به نوعی توسعه فرهنگی است چراکه زیرساخت توسعه فرهنگی مستلزم توسعه اقتصادی است. توسعه فرهنگی بدون توسعه اقتصادی و فناورانه وجود ندارد. بخشی از توسعه فناورانه خودباوری و ترویج فرهنگ اعتماد به نفس و ما می‌توانیم است.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: برنامه‌هایی برای ارتباط دانشگاه با صنعت داریم، برای مثال برخی دانشجویان جذب سیستم جهاد دانشگاهی شده و در معاونت‌ها مشغول به کار می‌شوند. در جهاد استخدام نیرو رسمی نداریم، اغلب نیروی انسانی سابقه فعالیت و همکاری در این نهاد را در دوران دانشجویی داشته‌اند.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این مطلب با عنوان “توسعه فناورانه بدون توسعه فرهنگی وجود ندارد” در وب سایت www.ana.press انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا