بین المللی

طالبان در هرات: تامین امنیت مردم و مراسم محرم یک وظیفه است- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز

طالبان در هرات: تامین امنیت مردم و مراسم محرم یک وظیفه است- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز، مولوی «شیراحمد خان» معاون والی طالبان در هرات در غرب افغانستان با حضور در مراسم عزاداران حسینی اظهارداشت که هیچ کسی مانع برگزاری مذهبی شیعیان نشود.

وی افزود که «در مراسم شما حضور یافتم، در همه مکان‌ها و نقاط می‌توانید مراسم برگزار کنید، ما در خدمت شما هستیم».

مولوی شیراحمدخان به خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تیتروز نیز گفت که  «امارت اسلامی به همه مذاهب، زبانها و اقوام افغانستان احترام دارد و وظیفه خود می‌داند تا در مقابل کسانی که می‌خواهند به مراسم عزاداری و به رسم و رسوم این مردم آسیب برسانند از آن جلوگیری کند».

کشور افغانستان , طالبان ,

این عضو طالبان با اشاره به تامین امنیت مراسم عزاداری محرم گفت که تمام نیروهای طالبان موظف شده بودند تا مراسم عزدارای محرم را تامین امنیت کنند و تاکنون بر اساس همان برنامه قبلی کارها انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد که تمام جاده‌های منتهی به مراسم نظارت می شوند تا اشخاصی که مغرض هستند نتوانند آسیبی برسانند.

«احمدالله وثیق» معاون کمیسیون فرهنگی طالبان اواخر هفته گذشته با اظهار اینکه این گروه هیچ تضاد و دشمنی با شیعیان ندارد، تأکید کرده بود که امام حسین(ع) بزرگترین فداکاری در تاریخ اسلام را داشت.

وثیق گفته بود که مراسم محرم، سال‌های پیش از این نیز در افغانستان برگزار می‌شد و ما امسال علاوه بر اینکه نمی‌خواهیم مانع برگزاری این مراسم شویم، تمام تلاش خود را برای تأمین امنیت مراسم ماه محرم به کار خواهیم گرفت

انتهای پیام/.

این نوشته با عنوان “طالبان در هرات: تامین امنیت مردم و مراسم محرم یک وظیفه است- اخبار آسیا-اقیانوسیه – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا