فناوری

‌مدیریت روان‌آب‌های شهری بهینه می‌شود

‌مدیریت روان‌آب‌های شهری بهینه می‌شود” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری تربیت مدرس با استفاده از روشی نوین فناوری «رین گاردن» یا باغ باران را در کشور بومی‌سازی کرده است. باغ باران به اراضی گفته می‌شود که روان‌آب‌ ناشی از بارش باران را جمع‌آوری و ذخیره می‌کند. محتوای مورد استفاده در باغ باران مانند یک لایه فیلتر عمل می‌کند و عناصر سنگین مانند فسفر، سرب و دیگر فلزات سنگین را جذب می‌کند.

در صورتی که میزان روان‌آب‌ها در دوره‌ای بیشتر شود، سیستم زهکشی تعبیه شده در باغ باران روان‌آب مازاد را به شبکه زهکشی شهری انتقال می‌دهد. بدین‌ترتیب از این سیستم می‌توان در سیلاب‌ها با دوره بازگشت بالا نیز استفاده کرد تا حجم و زمان روان‌آب‌های ورودی به سیستم زهکشی به صورت منظم انجام شود. باغ باران در مقابل زباله موجود در رواناب در هر حجمی ایمن است.

شرکت دانش‌بنیان سازنده باغ باران با هدف کاهش معضلات مربوط به آبگرفتگی معابر، تأمین آب مورد نیاز فضاهای سبز و طراحی سیستم‌های نوین محوطه‌سازی و این فناوری را در کشور بومی‌سازی کرده‌اند.

انتهای پیام/۴۰۲۱/

این خبر با عنوان “‌مدیریت روان‌آب‌های شهری بهینه می‌شود” در وب سایت www.ana.press منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.ana.press

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا