فناوری

پمپ انسولین قابل ایمپلنت برای دیابتی ها – تیتروز | خبر جدید

پمپ انسولین قابل ایمپلنت برای دیابتی ها – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از دیلی میل، بیشتر افراد مبتلا به دیابت روزانه حداقل به ۲ بار تزریق انسولین نیاز دارند. در همین راستا برای تسهیل این وضعیت محققان یک ربات قابل ایمپلنت ابداع کرده‌اند که دارو را در بدن آزاد می‌کند.

پمپ انسولین قابل ایمپلنت برای دیابتی ها

گروهی از محققان ایتالیایی اخیراً پژوهشی در ژورنال ساینس رباتیکس منتشر کرده‌اند که درباره سیستمی با دو بخش به نام PILLSID است. این سیستم شامل یک پمپ قابل ایمپلنت انسولین است که در منطقه شکم فرد قرار می‌گیرد. بخش دیگر یک کپسول مغناطیسی قابل خوردن است که پمپ را پر می‌کند. هنگامیکه بیمار باید پمپ را تجدید کند، فقط کافی است یک کپسول انسولین ببندد که به وسیله آهنرباهای داخل پمپ در دستگاه گوارش حرکت می‌کند.

این دستگاه به اندازه یک موبایل تاشو است و به وسیله سوزنی مخصوص کپسول را دریافت می‌کند، آن را می‌چرخاند و در وضعیت مناسبی قرار می‌دهد. در مرحله بعد هورمون انسولین داخل آن را استخراج می‌کند.

این کپسول به طور طبیعی در دستگاه گوارش فرد حرکت می‌کند و در نهایت از بدن خارج می‌شود.

آریانا منچیاسی مؤلف این تحقیق و پروفسور رباتیک پزشکی زیستی در دانشکده مطالعات پیشرفته سانتا آنا واقع در پیزا در ایتالیا می‌گوید: این فرایند مشابه پرتاب موشک باری به فضا و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی است.

سیستم مذکور به طور موفقیت آمیز روی ۳ خوک دیابتیک آزمایش شده است. نتایج آزمایش نشان داد پمپ انسولین می‌تواند سطح گلوکز خون را برای چند ساعت کنترل کند.

البته این نوآوری باید روی انسان نیز آزمایش شود. محققان تصمیم دارند در آزمایش بالینی که در آینده انجام می شود این دستگاه را به دیوار شکم که به روده کوچک متصل می شود ایمپلنت کنند. به این ترتیب انسولین به طور خاص به این منطقه وارد می‌شود.

پمپ انسولین علاوه بر اجزای مغناطیسی، عناصر مکا ترونیک مینیاتوری، سیستم نیرو رسانی بی سیم و یک واحد کنترل است.

این نوشته با عنوان “پمپ انسولین قابل ایمپلنت برای دیابتی ها – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا