فناوری

استقامت برای دومین نمونه برداری از مریخ آماده می شود – تیتروز | خبر جدید

استقامت برای دومین نمونه برداری از مریخ آماده می شود – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از ورج، کاوشگر استقامت ناسا برای دومین عملیات نمونه برداری از خاک مریخ در هفته جاری آماده می‌شود. این درحالی است که نخستین تلاش این ابزار برای جمع آوری نمونه موفقیت آمیز نبود. هرچند بازوی جمع آوری نمونه کارآمد بود اما لوله محفظه جمع آوری نمونه، خالی ماند.

اکنون این کاوشگر که در حقیقت یک آزمایشگاه متحرک است به منطقه جدیدی از مریخ به نام Citadelle می‌رود تا نمونه برداری انجام دهد. این بار مهندسان ناسا برای اطمینان از جمع آوری نمونه، منتظر می‌مانند تا قبل از ذخیره شدن محفظه در مکان مخصوص در دل کاوشگر، عکسی از آن به زمین برسد.

لویی جاندورا مهندس ارشد تیم نمونه برداری و ذخیره پروژه استقامت در باره نخستین عملیات جمع آوری نمونه می‌گوید: سخت افزار از ابتدا تا انتها عملکرد بسیار خوبی داشت و این ما را هیجان زده کرد. اما ناگهان متوجه شدیم هیچ نمونه‌ای جمع آوری نشده است. بنابراین ما به سرعت تحقیقات در این باره را آغاز کردیم.

صخره محل نمونه برداری استقامت به اندازه‌ای که محققان تصور می‌کردند، سخت نبود. محققان تصور می‌کردند این منطقه دارای هسته صخره‌ای محکمی باشد که به پودری تبدیل می‌شود و داخل محفظه جمع آوری نمونه قرار می‌گیرد. اما پس از عدم موفقیت مأموریت، محققان با استفاده از دوربین‌های کاوشگر بقایای سوراخ حفر شده را بررسی کردند و متوجه خاک اطراف محل و برخی مواد در انتهای سوراخ شدند که جامانده بود.

قرار است استقامت ۳۵ نمونه از خاک مریخ را جمع آوری کند.

این مقاله با عنوان “استقامت برای دومین نمونه برداری از مریخ آماده می شود – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا