بین المللی

وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفت- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز

وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفت- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع بین المللی منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تیتروز، «ژاکی هاینریش» خبرنگار شبکه خبری فاکس نیوز در کاخ سفید روز شنبه در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفته است.

وی افزود: زمان کشف این نفوذ سایبری مشخص نشده، اما اعتقاد  بر این است که این اتفاق  یکی دو هفته قبل به وقوع پیوسته است.

به گفته خبرنگار فاکس نیوز دامنه این نفوذ سایبری، عاملان آن، تلاش‌ها برای مقابله و تداوم خطر برای زیرساخت‌های آمریکا هنوز مشخص نیست.

ایالات متحده آمریکا و هم پیمانان اروپایی (ناتو) به رغم پیشرفته بودن در حوزه سایبری، جزء کشورهای آسیب پذیر در این حوزه محسوب می شوند. درباره علت این مساله باید گفت چندین علت در این باره قابل شناسایی است. اولین مورد به ماهیت متفاوت جنگ سایبری در مقایسه با جنگ های نظامی و کلاسیک بر می گردد که به دلیل ماهیت متفاوت فضای سایبر، امکان بازدارندگی و انجام اقدامات پدافندی در این حوزه، براحتی حتی برای پیشرفته ترین کشورهای جهان میسر نیست. بر این اساس در شرایطی که آمریکا و هم پیمانانش به واسطه قدرت نظامی متعارف و غیرمتعارف گسترده خود، عملا احساس امنیت نظامی دارند، اما چنین احساسی در حوزه سایبر برای آنها وجود ندارد. 

انتهای پیام/
 

این مطلب با عنوان “وزارت خارجه آمریکا هدف حمله سایبری قرار گرفت- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تیتروز” در وب سایت tn.ai انتشار پیدا کرده است. در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: tn.ai

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =

دکمه بازگشت به بالا