فناوری

چین دومین کپسول باری را به ایستگاه فضایی خود می فرستد – تیتروز | خبر جدید

چین دومین کپسول باری را به ایستگاه فضایی خود می فرستد – تیتروز | خبر جدید” عنوان خبری است که در وب سایت تیتروز و با موضوع فناوری منتشر شده است. تشریح این خبر را در ادامه بخوانید.

به گزارش تیتروز به نقل از گاردین، چین مشغول آماده سازی برای پرتاب دومین کپسول باری به ایستگاه فضایی تیانگونگ است. این درحالی است که پاییز سال جاری دومین گروه از فضانوردان به این ایستگاه وارد می‌شوند.

هفته گذشته یک موشک لانگ مارچ ۷ برای سرهم بندی به مقر فضایی ونچانگ در ایالت هاینان منتقل شد و آخرین تست‌ها روی آن انجام خواهد شد. این موشک کپسول فضایی «تیان ژ و۳»(Tianzhou۳) را در نیمه دوم سپتامبر به مدار زمین می‌برد. به طور همزمان در مقر پرتاب ماهواره «جیوکوان» واقع در صحرای گوبی، مأموریت «شنژ و۱۳» نیز در حال آماده سازی است تا ۳ فضانورد را به فضا ببرد.

قرار است فضانوردان در اکتبر سال جاری میلادی به فضا ارسال شوند و تا آوریل ۲۰۲۲ میلادی در ایستگاه فضایی بمانند. فضانوردانی که هم اکنون در این ایستگاه اقامت دارند احتمالاً در سپتامبر به زمین بر می‌گردند.

در حال حاضر ایستگاه فضایی چین فقط شامل یک ماژول ۱۶.۶ در ۴.۲ متر است. سال آینده این ایستگاه گسترش می‌یابد و ۲ ماژول آزمایشگاهی به آن اضافه می‌شود.

این خبر با عنوان “چین دومین کپسول باری را به ایستگاه فضایی خود می فرستد – تیتروز | خبر جدید” در وب سایت www.mehrnews.com منتشر شده است در صورتی که پیشنهاد، نقد و یا اعتراضی به این مطلب دارید به لینک مرجع مراجعه نمائید یا از طریق فرم تماس با ما، این موضوع را مطرح نمائید.

منبع: www.mehrnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا